فرزند شهید مفتح:

زندگی شهید مفتح می‌تواند الگوی زندگی دانشجویان و طلاب باشد

سیاسی

فرزند شهید مفتح گفت: زندگی دکتر مفتح را می‌توان در دو جمله تشخیص بهنگام وظیفه الهی و پایمردی در وصول به این هدف خلاصه کرد.

فرزند شهید مفتح گفت: زندگی دکتر مفتح را می‌توان در دو جمله تشخیص بهنگام وظیفه الهی و پایمردی در وصول به این هدف خلاصه کرد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدهادی مفتح در مراسمی که به مناسبت شهادت پدرش در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان این‌ مطلب اظهار کرد: زندگی شهید دکتر مفتح می‌تواند اسوه زندگی دانشجویان و طلاب قرار گیرد.

وی افزود: زمانی که در حوزه علمیه به فلسفه و حکمت بها داده نمی‌شد ایشان و نزدیکانشان به دور علامه طباطبایی جمع می‌شدند تا آن را در جامعه پایه‌گذاری کنند و به وسیله این دروس راهی برای نیازهای روز بیایند.

مفتح با اشاره به این‌که «در دوران ستمشاهی دانشگاهیان چون با جامعه روحانیت ارتباط نداشتند نمی‌توانستند جواب سوالات دینی خودشان را بگیرند» گفت: این مساله باعث شده بود که دانشگاهیان بین دو راهی بی‌دینی و دین انحرافی قرار داشته باشند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: دانشگاهیان به این علت خودشان در راه دین قدم می‌گذاشتند و به دنبال جوابشان می‌بودند اما چون تخصص لازم نداشتند به سوی دین انحرافی کشیده شده یا باید به سوی بی‌دینی قدم می‌گذاشتند، در این شرایط بود که دکتر مفتح احساس خطر کردند، وظیفه را تشخیص دادند و برای رسیدن به این وظیفه پایمردی نمودند.

مفتح با بیان این‌که «نظریه‌های مورد نیاز برای اداره حاکمیت در کشورهای اسلامی نداریم» گفت: مشکل اینجا ایجاد می‌شود که به علت عدم داشتن این نظریه‌ها باید برای ایجاد مقررات اقتصادی، اجتماعی و حکومتی به قوانین بشری رو بیاوریم.

وی افزود: در جلسه‌ای که با آقای دکتر محسن رضایی داشتیم ایشان اعتقاد داشتند به 12 نظریه اسلامی نیاز داریم.

انتهای پیام

کد N629434