۱
10 پیشنهاد روحانی؛گام دوم ایران برای مبارزه با تروریسم جهانی

آرامی: نگاه رییس‌جمهور برای رفع زمینه‌های اقتصادی رشد تروریسم نگاه خوبی است

  • ۴بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه

نماینده مردم بندرعباس در پیشنهادی خواستار تاسیس صندوق بین‌المللی اشتغالزایی و توسعه برای کمک به رشد سرمایه‌گذاری در کشورهای عضو غیرمتعهدها و کشورهای اسلامی شد.

منصور آرامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: ایران به عنوان کشور پرچمدار حمایت از مستضعفان و مروج تفکر انسانیت و دوری از افراط و تفریط و مردم‌سالار با این پیشنهاد رییس‌جمهورش نشان می‌دهد که دارای تئوری و تفکر ترویج انسانیت در جهان است.

وی با بیان اینکه نگاه رییس‌جمهور برای رفع زمینه‌های اقتصادی رشد تروریسم نگاه خوبی است، گفت: در صورت راه‌اندازی صندوق بین‌المللی اشتغالزایی و توسعه در این کشورها بستر رفع معضلات مالی، بیکاری، فقر و انواع ناهنجاری‌های اجتماعی با پشتیبانی این صندوق قابل دستیابی است.

نماینده مردم بندرعباس با بیان اینکه کشورهای غیرمتعهد و اسلامی خود درگیر فقر، بیکاری و ناهنجاری‌های اجتماعی هستند، گفت: بستر شکل‌گیری صندوق بین‌المللی اشتغالزایی و توسعه باید در همین کشورها بنیانگذاری شود البته زیرساخت و سازوکار آن باید به گونه‌ای فراهم شود که مستقل و خوداتکا باشد تا زیر یوغ نظام مالی کشورهای استعمارگر نرود.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس متذکر شد: این درست است که زمینه‌های اقتصادی چون فقر و بیکاری موجب جذب افراد در گروه‌های تروریستی می‌شود اما نباید فراموش کرد که بنیانگذاران این گروه‌های تروریستی باید از طرق مختلف در مجامع بین‌المللی به گونه‌ای دنبال و ریشه‌کن شوند که نتوانند نیروی انسانی خود را از کشورهای فقیر جذب کنند، این مساله‌ای مهم است که باید درباره آن نیز فکر اساسی شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.