اعتراض به خشونت پلیس اینبار در مراسم روز یکشنبه کلیسا‌هایی سیاهان سراسر آمریکا

کلیسای سیاهان سراسر آمریکا در حالی مراسم عبادت روز یکشنبه خود را برگزار کردند که عبادت‌کنندگان با لباس سیاه، خشونت پلیس سفیدپوست این کشور علیه سیاهان را مورد اعتراض قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اسقف "تی. دی. جیکز" در کلیسای "پاترز هاوس" دالاس به عبادت‌کنندگان گفت که سیاهان نباید مورد بی‌اعتنایی قرار گیرند.

در کلیسای "Ebenezer AME" در مریلند گروه کر کلیسا شعر «ما باید مقابله کنیم» سر دادند و عبادت‌کنندگان تی‌شرت‌هایی را که بر رویشان «زندگی سیاهان مهم است» و «نمی‌توانم نفس بکشم» به تن داشتند.

عبادت‌کنندگان در کلیسای " West Angeles of God in Christ" در لس‌آنجلس نیز در چهار ردیف برگرد محراب ایستاده و به موعظه‌های اسقف "چارلز ای. بلیک" گوش دهند. این اسقف گفت: نیروهای پلیس مسوول حفاظت از شهروندان هستند. آنها باید از قوانین تبعیت کنند. آنها باید به جای ایجاد حس وحشت و ترس در میان شهروندان به اعتمادسازی بپردازند.

تجمع کلیساهای آمریکایی‌های آفریقایی تبار سراسر آمریکا در واکنش به درخواست‌های مکرر گروه‌های سیاهان ایالات متحده به قتل دو سیاهپوست توسط افسران سفیدپوست آمریکا صورت گرفت.

تجمع مذکور یک روز پس از آن صورت گرفت که تظاهرات و راهپیمایی‌های گسترده‌ای توسط گروه‌های حقوق بشری و سایر گروه‌ها در سراسر آمریکا و برای ایجاد تغییرات در سیستم قضایی کشور برگزار شد.

اسقف اعظم "لارنس ردیک" از کلیسای "کریستین متدولیست اپیسکوپال"، سازمان‌دهنده تجمع کلیساهای سیاهان آمریکا نوشت: زمان آن فرا رسیده تا به درخواست‌های خداوند برای مسوول بودن و شفاف بودن نسبت به درخواست‌ها و نیازهای مردم گوش فرا دهیم.

در برخی از کلیساهای سفیدپوستان در آمریکا نیز عبادت‌کنندگان به همدردی و همبستگی با خانواده دو سیاه‌پوست کشته شده توسط پلیس سفیدپوست پرداخته و پدر روحانی "جورج او. وود"، رئیس "اجتماعات خدا"، یکی از گروه‌های اصلی عید پنجاهه که کلیساهایش اساساً به سفیدها تعلق دارد، از عبادت‌کنندگان خواست تا بی‌توجه به حکم هیات‌های ژوری فرگوسن و نیویورک در تبرئه دو افسر پلیس سفیدپوست قاتل دو مرد سیاهپوست در مراسم شرکت کنند.

وی افزود: هرچه که عقیده شما درباره این دو حکم باشد مهم نیست. آنچه که مهم است این است که ما در کنار برادران و خواهرانمان بایستیم. اگر مسیحیان نتوانند راهی را برای همکاری و بودن با یکدیگر و التیام این اختلاف میان سیاهان و سفیدپوست‌ها بیابند، پس برای مابقی کشور چه می‌توانیم انجام دهیم؟

انتهای پیام

کد N628907