داعش سیدنی استرالیا را به هم ریخت

داعش, گروگانگیری, گروگانگیری داعش در استرالیا

افراد مسلح با حمله به رستورانی در شهر سیدنی استرالیا ، شماری را به گروگان گرفته اند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  اگر چه آمار دقیقی از تعداد گروگان ها در دست نیست ، اما رسانه های خبری شمار آنها را بین 13 تا 50 عدد اعلام کرده اند .
محل گروگانگیری درمنطقه تجاری «مارتین پلیس» (martin place) سیدنی، و در نزدیکی بانک مرکزی، مجلس محلی و استودیوی شبکه‌های تلویزیونی واقع شده است. پلیس محل حادثه را محاصره کرده و از مردم خواسته است  در این مکان تردد نکنند.
همچنین ساختمان مشهور «خانه اپرا»یِ سیدنی، همزمان با گروگان گیری در رستورانی در این شهر، تخلیه شد.
گفته می شود گروگانگیران پرچم  تروریستهای داعش را در محل رستوران قرار داده اند .
گروگان‌گیران هنوز برای آزادی گروگان‌ها خواسته‌ای اعلام نکرده‌اند.
کانال رادیویی محلی  استرالیا مدعی شده است : گروگان‌گیرها کمربندهای انفجاری دارند و ملاقات با نخست‌وزیر استرالیا را خواستار شده اند .
همزمان  نخست‌وزیر استرالیا در نطقی تلویزیونی گفت : هنوز از انگیزه گروگان‌گیرها اطلاعی ندارد و نمی‌داند  آیا این اقدام با انگیره‌های سیاسی صورت گرفته یا نه ؟
نشست اضطراری کمیته امنیت ملی دولت استرالیا برای بررسی حادثه برگزار شد . در پی حادثه گروگانگیری در سیدنی، تمهیدات امنیتی در دیگر شهرهای استرالیا از جمله «بریسبین» مرکز ایالت «کوئینزلند» افزایش یافته است.
به گزارش خبرگزاری رویترز کنسولگری آمریکا در سیدنی تخلیه شده است.
گروگانگیری در استرالیا ، اقدامی بی سابقه در تاریخ این کشور محسوب می شود.
استرالیا که ازاعضای ائتلاف تحت رهبری آمریکا و از جمله کشورهای حامی مخالفان مسلح دولت سوریه است، در ماه‌های گذشته از بیم حملات تروریستی در عملیات‌های گسترده ده‌ها تن را بازداشت کرده است.
کد N628205