قاضی پور:

نباید به دیگر کشورها اجازه داد برای خودرو ملت ایران تصمیم بگیرند

سیاسی

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید برای خودروی ملت ایران، آمریکا ، انگلیس و ژاپن و چین تصمیم بگیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نادر قاضی پور در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز با بیان اینکه باید جلوی واردات خودروهای خارجی چون خودروهای چینی را به کشور بگیریم، اظهار کرد: اکنون ایران به عنوان کشور قدرتمند منطقه مطرح است، باید اجازه ورود خودروهای بی کیفیت چینی را به کشور ندهیم.

وی با بیان اینکه آقای روحانی با دو خودروی بنز به خانه ملت می آید، فاتحه تولید ملی را می خواند، تاکید کرد: این ملت به ما رای دادند اگر رای نمی دادند که صاحب سمتی نمی شدیم، بنابراین این حق ملت است که بهترین خودرو را سوار شود.

این نماینده مجلس نهم شورای اسلامی در خصوص انحصار خودرو در ایران گفت: سایپا و ایران خوردو حیات خلوت دولت هستند که ماهانه 10 میلیون حقوق می گیرند و مدیران انها بی ام و و بنز سوار می شوند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از واردات خودروهای خارجی چون خودروهای چینی، اعلام کرد: در خصوص ورود خودروهای چینی به کشور مخالفت کردم و  به ریاست سازمان بازرسی دلیل مخالفتم را اعلام کردم و گفتم چرا زمانی که چینی ها خودروهای لوکسی چون بنز سوار می شوند، ملت ایران باید سوار خودروهای بی ارزش و بی کیفیت چینی شود.

قاضی پور گفت: نباید برای خودروی ملت ایران، آمریکا ، انگلیس و ژاپن و چین تصمیم بگیرد.

وی همچنین در خصوص ایران خودرو و سایپا تصریح کرد: ایران خودرو و سایپا متعلق به 75 میلیون ملت است، با این حال در دست دولت است.

قاضی پور افزود: مدیران ایران خودرو و سایپا تا دیروز در خدمت مشایی بودند اما امروز در خدمت جهانگیری هستند.