کازرونی در مراسم عزاداری دهه آخر صفر حزب موتلفه:

اگر فصل الخطاب نباشد آشوب و بلوا و فتنه به پا می‌شود

سیاست داخلی

فصل الخطاب یک اصل عقلایی در همه جای دنیا است زیرا اگر میان افرادی مشکلی و یا مساله‌ای به وجود آید فصل الخطابی لازم است تا آن را حل کند.

یک عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در احزاب سیاسی کشور عده‌ای تازه تولد یافته‌اند و هنوز در مباحث سیاسی اولاد هستند اما حزب موتلفه اسلامی مانند پدر در سیاست کشور است که اصل فصل الخطاب بودن روحانیت را قبول دارد.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام و المسلمین محسن کازرونی عضو مجلس خبرگان رهبری که در اولین شب از مراسم عزاداری دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی سخن می‌گفت با اشاره به موضوع فصل‌الخطاب اظهار داشت: فصل الخطاب یک اصل عقلایی در همه جای دنیا است زیرا اگر میان افرادی مشکلی و یا مساله‌ای به وجود آید فصل الخطابی لازم است تا آن را حل کند.

وی افزود: اگر فصل الخطاب نباشد آشوب و بلوا و فتنه به پا می‌شود و این موضوع تنها مربوط به کشور ما نیست زیرا به کشورهای اروپایی نیز که نگاه می کنیم آنها نیز فصل الخطاب دارند.

کازرونی تاکید کرد: هیچ انسان عاقلی قبول نمی‌کند که فصل الخطاب وجود نداشته باشد. ما معتقدیم از زمان حضرت رسول اکرم(ص) تا به امروز ایشان و امامان معصوم(ع) فصل الخطاب بودند و در زمان غیبت نیز فقیه و مجتهد جامع الشرایط فصل الخطاب است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در زمان غیبت، فقها فصل الخطاب هستند و وقتی در حکومت اسلامی فقیهی جامع الشرایط و مبسوط ید حکومت در دست اش باشد و رهبر شد او فصل الخطاب است.

وی تاکید کرد: اگر کسی حتی به نظر فصل الخطاب تن دهد کار خاصی نکرده زیرا این موضوع اصلی اعتقادی و عقلانی است.

کازرونی ضمن تقدیر از مواضع حزب موتلفه اسلامی در اعتقاد به فصل الخطاب بودن روحانیت بیان داشت: در احزاب سیاسی کشور عده‌ای تازه تولد یافته‌اند و هنوز در مباحث سیاسی اولاد هستند اما حزب موتلفه اسلامی مانند پدر در سیاست کشور است و همواره اصل فصل الخطاب بودن روحانیت را قبول داشته و دارد.

کد N627427