رئیس جمهور در یک شرکت تولیدی لبنیات به عزاداری اربعین پرداخت

ایرنا نوشت:

رییس جمهوری صبح امروز (شنبه) همزمان با اربعین حسینی در مراسم عزاداری سرور سالار شهیدان امام حسین (ع) در شرکت صنایع شیر ایران حضور یافت.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی همچنین پس از حضور در این مراسم از محصولات، فرآیند و بخش های مختلف تولید این شرکت دیدن کرد.

رییس جمهور همچنین به همراه علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهور از نمایشگاه توانمندی های شرکت پگاه بازدید کرد.

به گفته مسوولان این شرکت، پیشتر حدود 3 هزار قطعه موثر و مهم در صنعت لبنی از خارج کشور وارد می شد که هم اکنون به دلیل تحریم ها، 1450 قطعه در 16 استان کشور و توسط 53 شرکت کوچک و بزرگ تولید می شود.

رییس جمهور همچنین در حاشیه این مراسم با مادر بزرگوار شهید خرازی نیز گفت و گویی صمیمی انجام داد.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیام این بازدید را اهتمام دولت برای مساله اشتغال و افزایش تولید دانست و گفت: این موضوع در جلسات عالی اشتغال و هیات دولت به جد پیگیری می شود.

ربیعی با بیان این که اساسا کار و کوشش منافی دین و مذهب نیست، گفت: اگر امام حسین (ع) برای عمل به تکلیف در کربلا حاضر شد و ادای وظیفه کرد، امروز ما تکلیف داریم که رشد و تولید را در کشور بالا ببریم.

او با یادآوری این نکته که شیوه مصرف مواد غذایی در ایران نیازمند تغییر است، گفت: شیر باید به عنوان یک غذای مغذی به سبد کالای خانوار برگردد.

 

45231

 

کد N625877