آمادگی ایران و چین برای گسترش همکاری‌های رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی

ايران,جمهوري چين

در دیدار سفیر ایران در پکن با وزیر اطلاع‌رسانی دولت چین صورت آمادگی ایران و چین برای گسترش همکاری‌های رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی اعلام شد.

در دیدار سفیر ایران در پکن با وزیر اطلاع‌رسانی دولت چین صورت آمادگی ایران و چین برای گسترش همکاری‌های رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ، طی دیدار عصر جمعه 21 آذر ماه، علی اصغر خاجی سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن با سای مینگزو وزیر اطلاع رسانی چین، طرفین بر گسترش همکاریهای رسانه ای و دیپلماسی عمومی دو کشور تأکید کردند.

سفیر کشورمان در این ملاقات با اشاره به روابط سطح بالای دوکشور در عرصه های سیاسی و اقتصادی، خاطر نشان کرد: ضرورت دارد مناسبات رسانه ای و فرهنگی ایران و چین نیز همپای سایر جنبه های روابط دو جانبه گسترش یابد.

وی با یادآوری کمبود شناخت کافی میان نخبگان و مردم ایران و چین از یکدیگر، همکاریهای بیشتر رسانه ای بویژه ارتباط مستقیم کاری میان رسانه های این دو کشور را یک اولویت خواند و گفت: فعال شدن ظرفیتهای رسانه ای و دیپلماسی عمومی میان تهران و پکن علاوه بر آشنایی نخبگان و مردم ایران و چین، می تواند زمینه ساز فعال شدن ظرفیتهای بیشتری از روابط دو جانبه گردد.

سای مینگزو نیز با ضمن بازگو کردن پیشینه تاریخی روشن آشنایی مردم دو کشور صاحب تمدن ایران و چین و نقش جاده ابریشم در این میان، گفت: ظرفیت بالقوه بسیار بالای ایران و چین در روابط فرهنگی و رسانه ای موضوعی است که نیاز دارد مسئولین مربوطه دو کشور با اهتمام بیشتری بدان بپردازند.

وی که مسئول عالیترین مرجع سیاستگزاری در امور رسانه ای و دیپلماسی عمومی دولت چین است در ادامه سخنانش بر آمادگی دولت متبوعش جهت همکاری با دولت ایران برای ایجاد ارتباط منظم و سازمان یافته میان رسانه های مهم ایران و چین در یک سازوکار ثابت تأکید کرد.

این گزارش حاکیست دو طرف ضمن تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی مستقیم رسانه های ایران و چین از کشورهای یکدیگر، بر تدوین سند همکاری های رسانه ای در قالب یادداشت تفاهم دو جانبه توافق کردند.

انتهای پیام

کد N625241