نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس:

اگر مذاکرات انجام نمی‌شد، اجازه فروش قطره‌ای از نفت را هم نداشتیم

مجلس,نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل

وضعیت مالی دولت‌های قبل به گونه‌ای بود که وزرا و معاونین آنها به نمایندگان فشار می آوردند تا اعتبارات زیادی که وجود داشت جایی را برای هزینه کردن آن پیدا کنند.

نماینده مردم  شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل گفت:  کسانی که با ایجاد فضاهای تبلیغاتی زودهنگام دلشان برای منطقه آران و بیدگل سوخته بود، زمانی که 700 الی 800 هزارمیلیارد تومان بودجه مملکت بود،  واقعا چه مقدار از این بودحه را در آران و بیدگل هزینه کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در آران و بیدگل، عباسعلی منصوری آرانی شب گذشته در دومین نشست هم‌اندیشی اعضای شورای‌های اسلامی شهرها و شهرداران شهرستان آران و بیدگل که در سالن جلسات خانه شهروند شهرداری آران و بیدگل برگزار شده بود، ضمن تسلیت اربعین حسینی، به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: اگر مذاکرات هسته‌ای انجام نمی‌شد از مجوز فروش یک میلیون بشکه نفتی هم که در روز می‌گرفتیم اجازه فروش قطره‌ای از این نفت را نداشتیم.

وی مشکلات مالی دولت را بسیار سخت عنوان کرد و اظهار داشت: وضعیت مالی دولت‌های قبل به گونه‌ای بود که وزرا و معاونین آنها به نمایندگان فشار می آوردند تا اعتبارات زیادی که وجود داشت جایی را برای هزینه کردن آن پیدا کنند.

نماینده کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مسئولین شهرستان آران و بیدگل با توجه به بحران مالی که دولت با آن روبه‌روست به جای نقد کردن یکدیگر با تفاهم و همدلی برای اعتبارات کمی که وجود دارد برنامه‌ریزی کنند.

منصوری آرانی جلب سرمایه‌گذار را تنها راه رفع مشکل بیکاری و اشتغال‌زایی برای فارغ التخصیلان دانشگاهی و به عنوان اولین راهکار در منطقه دانست و تصریح كرد: برگزاری جلسات مشترک شوراهای اسلامی و شهرداران با حضور معاونین وزرا و مدیران کل به عنوان دومین راهکار می‌تواند در رفع مشکلات منطقه موثر باشد.

وی حضور شوراهای اسلامی شهرهای آران و بیدگل در جلسات شهرهای همجوار به منظور الحاق آنها را یک بازی سیاسی عنوان کرد و خطاب به اعضای شوراهای شهرهای آران و بیدگل خاطرنشان كرد: افرادی که شما را ترغیب به چنین کارهایی می‌کنند مطمئن باشید دنبال خدمت به مردم نیستند بلکه افرادی کارکشته سیاسی هستند که از هم‌اکنون کار تبلیغاتی انتخاباتی را با این روش‌ها شروع کرده‌اند.

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وارد شدن به فضای انتخاباتی زودهنگام را به نفع مردم شهرستان آران و بیدگل ندانست و ابراز داشت: وقتی من نماینده می‌بینم رقبایم در حالی که بیش از یکسال به تبلیغات انتخابات مانده، وارد فضای تبلیغاتی می‌شوند به جای خدمت به مردم وارد کار سیاسی می‌شوم.

مصنوری آرانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که 20 روز مانده به زمان برگزاری انتخابات باید تبلیغات انتخاباتی انجام شود، بیان كرد: با توجه به اینکه هنوز مشخص نیست که آیا انتخابات آینده مجلس استانی، منطقه‌ای یا شهرستانی خواهد بود به نظر می‌رسد اینگونه کارهای تبلیغاتی یک بازی سیاسی است.

نماینده کاشان، آران و بیدگل غافل شدن از خدمت به مردم در مقطع کنونی را اشتباه بزرگی دانست و یادآور شد: تنها راه مقابله با چنین فضاهای سیاسی حضور مسئولین و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در وزارتخانه‌ها و استان برای رفع مشکلات مردم است.

وی با تاکید بر همکاری شوراهای اسلامی شهرها با فرماندار آران و بیدگل در جهت رفع مشکلات مردم عنوان کرد: تا آنجایی که اطلاع دارم دیدگاه معینی‌نژاد، فرماندار این شهرستان به کارگیری مسئولین بومی بر اساس شاخص‌های جمعیتی است.

عضو فراكسیون رهروان ولایت مجلس با انتقاد از اینکه از هفت میلیارد بودجه‌ای که برای دانشگاه علوم پزشکی کاشان گرفته است حتی یک دهم آن برای درمان شهرستان آران و بیدگل اختصاص پیدا نکرده است، گفت: در حالی که بنده اهل آران و بیدگل هستم، جای تاسف است عده‌ای با طومارنویسی چنین بازی زشت تبلیغاتی را راه‌اندازی می‌کنند که منصوری تمام بودجه‌ها را به آران و بیدگل برد.

منصوری آرانی وارد شدن به چنین فضاهای سیاسی را موجب قطع شدن اندک بودجه‌های موجود در منطقه برشمرد و ضمن هشدار به اعضای شوراهای شهرها نسبت به وارد شدن در چنین فضاهایی اظهار داشت: بنده به جای باج دادن به چنین افراد سیاسی، تمام تلاشم را در جهت خدمت به مردم فقیر و مصتضعف منطقه به کار می‌گیرم تا مورد رضایت خدواند قرار گیرد.

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاكید کرد: در مقطع کنونی تنها راه ممکن برای حل مشکلات شهرستان، خدمت به مردم، به خاطر رضای خداوند متعال است.

کد N625158