آزار جنسی در ارتش آمریکا و ناکامی پنتاگون و کنگره

آمريكا

اصلی‌ترین مشکل در مساله آزار جنسی در ارتش آمریکا این است که وزارت دفاع فکر می‌کند از آنجایی که تعداد تجاوزات و آزارهای جنسی از 26 هزار در سال 2012 میلادی به 19 هزار در سال 2014 میلادی کاهش یافته، پس این مشکل حل شده اما ناکامی پنتاگون و کنگره در حل این مشکل کاملا آشکار است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، تعداد افرادی که آزارهای جنسی را به مقامات ارتش گزارش داده‌اند از 5518 تن در سال گذشته به 5983تن در سال میلادی جاری افزایش یافته است.

پنتاگون می‌گوید: در حقیقت در این مساله اغراق شده است چرا که تعداد کل آزارهای جنسی بسیار زیاد و تعداد گزارش‌ها درباره این آزارهای جنسی بسیار پایین است. تنها تعداد اندکی از افرادی که آزارهای جنسی را تجربه کرده‌اند، این رویدادها را گزارش داده‌اند و حتی در میان آن تعداد بسیار کمتری به سیستم قضایی‌ برای بررسی شکایتشان اطمینان داشته‌اند. طبق معمول تنها اندکی از این شکایت‌ها منجر به محکومیت فرد متجاوز شده است.

یکی از تاسف‌بار ترین داده‌ها این است که نزدیک به دو سوم از افرادی که درباره آزارهای جنسی گزارش داده‌اند گفته‌اند که در پی این عملشان نوعی اقدام تلافی‌جویانه را نیز تجربه کرده‌اند. این در حالی است که قانون جدیدی تصویب شده که براساس آن تلافی یک جرم قابل تنبیه مطرح شده است.

براساس قوانین نظامی، فرماندهان و کارشناسان حقوقی اندکی این قدرت را دارند تا تصمیم بگیرند که کدام پرونده آزار جنسی مورد تحقیق قرار گیرد و به دادگاه‌های نظامی فرستاده شود.

این مساله مطمئنا در جریان سخنرانی نامزدی آشتون کارتر برای جانشینی چاک هاگل به عنوان وزیر دفاع مطرح می‌شود.

انتهای پیام

کد N619862