در دیدار نمایندگان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

شمخانی: مذاکره‌کنندگان با پایمردی خواست واقعی مردم را پیگیری می‌کنند

نماينده مقام معظم رهبري در شوراي عالي امنيت ملي,کميسيون سياست خارجي و امنيت ملي مجلس,رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس,علي شمخاني

نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی صبح امروز با علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار که دومین نشست مشترک در سال جاری می‌باشد، طیف وسیعی از موضوعات دفاعی، امنیتی و سیاست خارجی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در این ملاقات با اشاره بر نقش و کارکرد منحصر به فرد مجلس شورای اسلامی در تولید قدرت ملی،‌ ضرورت تبادل مستمر اطلاعات به منظور هم ذهن‌سازی مجموعه دستگاه‌های تأثیرگذار بر امنیت ملی را مورد تأکید قرار داد.

شمخانی، امنیت مناسب در مرزها و عدم تأثیرپذیری محیط امنیتی کشور از بحران‌های جاری منطقه را نشان روشنی از اشراف و اقتدار قابل قبول دستگاه‌های امنیتی عنوان کرد و افزود: بدلیل توانمندی و ظرفیت ارزشمند دستگاه‌های دفاعی و امنیتی کشور، تهدید نظامی، ضعیف‌ترین فرضیه در برآوردهای پیش رو می‌باشد.

وی با تبیین تأثیرگذاری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در شکوفایی و توسعه کشور و همچنین مبارزه واقعی و بدون تنازل با فساد اقتصادی و اداری، اظهار داشت: امنیت پایدار و فراگیر، در هم تنیدگی غیرقابل انکاری با رشد و پیشرفت متوازن و همه جانبه دارد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تداوم مذاکرات با 1+5 در پرونده هسته‌ای به منظور استیفای حقوق هسته‌ای و رفع تحریم‌های ظالمانه را رویکرد مورد اجماع در جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و اظهار داشت: دستیابی به توافقی که تأمین‌کننده خواست و منافع طرفین باشد صرفاً با رعایت حقوق و درخواست‌های قانونی و بدون تبعیض حاصل خواهد شد.

شمخانی تلاش دولتمردان آمریکا برای وارونه جلوه دادن نتایج مذاکرات را دارای کارکرد تبلیغاتی در داخل این کشور عنوان کرد و افزود: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای فرزندان انقلاب و نمایندگان نظام اسلامی هستند که با پایمردی، تنها خواست و اراده واقعی مردم ایران را در مذاکرات پیگیری می‌کنند.

در این جلسه روسای کمیته‌های تخصصی کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس بصورت جداگانه دغدغه‌ها و پیشنهادات نمایندگان مجلس را در موضوعاتی چون ضرورت تقویت بنیه دفاعی، امنیت مرزها،‌ پرونده مذاکرات هسته‌ای، حقوق بشر و روابط سیاسی و امنیتی با کشورهای همسایه، متناسب با تهدیدات جدید و منافع بلندمدت جمهوری اسلامی مطرح کردند.

انتهای پیام

کد N619173