دیدار وزرای خارجه ایران و عراق

ظریف: برای مبارزه با داعش در کنار عراق استوار خواهیم ایستاد

ايران,عراق,محمدجواد ظريف

ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه عراق بعداز ظهر روز یکشنبه با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود در تهران دیدار کرد و مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را با وی مورد بررسی و تبادل نظر قرار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر ظریف با اشاره به عزم و اراده جدی ایران و عراق نسبت به توسعه بدون سقف و نامحدود روابط دو کشور، تأکید کرد: جمهوری اسلامی همواره آماده گفت‌وگوی راهبردی سازنده با همه کشورهای منطقه می باشد و هیچ محدودیتی برای همکاری با همسایگان و دیگر کشورهای منطقه ندارد.

وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال کاهش نگرانی ها در منطقه است و اعتقاد راسخ دارد که صلاح ملت ها در برخورداری از منطقه ای با ثبات و به دور از تشنج و بحران است.

وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اشتباهات برخی کشورها در نحوه تعامل با تروریسم، اظهار داشت: خوشبختانه امروز نوعی اجماع و درک جمعی نسبت به خطر واقعی تروریسم و افراط گرایی و نتایج حاصله از آن بوجود آمده است.

محمدجواد ظریف ضمن تقدیر از ملت و دولتمردان عراق برای موفقیت در برداشتن گامهای موثر در مسیر وحدت ملی و انسجام داخلی کشورشان، خاطرنشان ساخت: دنیا دریافته است که جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری بوده که در مبارزه با تروریزم و افراط گرایی داعش به کمک ملت و دولت عراق شتافت و ما بار دیگر تأکید می کنیم که در این مسیر در کنار ملت و دولت عراق استوار خواهیم ایستاد.

ظریف همچنین ضمن قدردانی از پذیرایی و ارائه تسهیلات ازسوی دولت، مردم، استانداری ها، دستگاههای ذیربط و نهادهای مسئول عراق به زائرین سالار شهیدان در اربعین حسینی، ابراز امیدواری کرد: اربعین امسال به نمادی باشکوه از وحدت و همبستگی تبدیل گردد.

وزیر خارجه عراق نیز با تمجید از ایفای نقش سازنده و موثر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک بازیگر اساسی در سطح منطقه ای و بین المللی، تأکید کرد: منافع مشترک دو ملت دوست و برادر ایران و عراق در توسعه حداکثری همکاری ها و مناسبات فیمابین است.

انتهای پیام

کد N618252