بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به مناسبت روز دانشجو

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به مناسبت روز دانشجو بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) متن این بیانیه به شرح زیر است:

شانزده آذر نماد بیداری انسان‌هایی آگاه بر تاریکی‌های زمانه خویش و نماد همیشه در صحنه و هوشیار بودن دانشجو و دانشگاه در تمامی تحولات کشور است. طاغوت و سیاهی، ظلم و بیداد تا دل‌های روشن در میان نباشد از میان نمی‌رود. این سرود شوم قرن‌هاست که بر جهان و ملت‌ها سایه افکنده است.

16 آذر روزی است که لاله‌های وطن در خون افتادند و جنازه‌شان بر پای مستکبران و مستبدان همچون خیمه‌های سوخته آرام گرفت. دانشجوی ایرانی در طول تاریخ معاصر اثبات کرده است که بینشی عمیق نسبت به اوضاع موجود در اجتماع دارد و به موقع و پیشاپیش همگان واکنش نشان داده است.

دانشجو مظهر بیداری و دانشگاه نماد آگاهی‌رسانی و مبدا تحولات کشور است. استقلال و آزادی و امنیت فضای دانشگاه به موازات استقلال،‌ آزادی و امنیت روانی واخلاقی جامعه است. محدود کردن دانشگاه به معنای عدم تحرک و پویایی جوانان انقلابی و مسلمان ماست.

امسال روز دانشجو برای ما دانشجویان بسیجی رنگ و بوی دیگری دارد. رنگ اربعین 20 میلیونی و رفقای سفر کرده‌مان به کربلا به رنگ حسین‌بن‌علی‌بن‌ابیطالب ... آری! یاد امام حسین(ع) و واقعه عاشورا همواره در قلب امت بیدار اسلامی زنده است و آن‌چنانکه حضرت زینب(س) پیام‌رسان حقیقت عاشورا بود ما دانشجویان نیز جهت تحقق آرمان‌های امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و به تبع فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت‌ الله امام خامنه‌ای(مدظله العالی) از تلاش باز نخواهیم ایستاد و تا نوای لبیک یا حسین را در سرتاسر گیتی طنین انداز کنیم انشاء الله از جای نخواهیم نشست . لبیک یا حسین شعار پدران ما و وارثان ماست... پس بلند و کوبنده می گوییم لبیک یا حسین....

و اما چند نکته:

1- خطاب ما به وزیر محترم وانقلابی علوم جناب آقای دکتر فرهادی می‌باشد. آقای وزیر خوشحالیم که در روز رای اعتماد قاطعانه و آشکار بر خلاف معرفی شدگان قبل اعلام برائت خود را از فتنه و فتنه‌گر به همگان نشان دادید. مطالبه ما از جنابعالی آن است که با همان قاطعیت و شجاعت در کارهای اجرایی وزارتخانه تان همچون انتخاب روسای دانشگاه و معاونین، دقت نظر به عمل آورده و مسیر دانشگاه را از بازگشت به دوران منحوس اصلاحات بازدارید.

2- این روزها رمزمه‌هایی به گوش می رسد که دشمنان اسلام به صرافت افتده‌اند تا خواسته‌های مکتوم و مشترک خود را درباب مذاکرات هسته‌ای عملی کنند و درانگاره‌های خویش برای‌مان دندان تیز می‌کنند. ما را با آن‌ها جه کار –الحمد الله الذی جعل اعدائنا من الحمقا-! اما در مورد مذاکره کنندگان انقلابی و مورد وثوق داخل. همانطور که مشی بسیج در مورد اسلاف شما دفاع از حق و کوتاه نیامدن از آرمان های انقلاب اسلامی بوده است نصایحی که بیان می‌شود بر همین گزاره استوار است. کاش بدانیم مذاکرات هسته‌ای را نباید به مسائل اقتصادی گره بزنیم تا خدای ناکرده اگر خدشه‌ای به روند مذاکرات وارد شد ندای الرحیل ثبات قیمت نفت و دلار سکه و طلا بلند شود و کاسه وای چه کنم به دست بگیریم. کاش بدانیم همان‌طور که دراین 36 سال انقلاب بر سر ما «ما می‌توانیم» که ارثیه بت شکن قرن به ما بود،‌استوار مانده‌ایم و بعد از این هم به حول قوه الهی دست از آن نخواهیم کشید. کاش بدانیم نیروی فکر و بدنه انسانی جوانان این مرز و بوم چندین برابر بیشتر از پلوتونیوم ها و ذرات‌خانه‌های هسته‌ای است... کاش بدانیم پیر مرادمان خامنه‌ای رهبر به تاسی از امام خمینی آمریکا را مستکبری می‌داند که از مطامع خود کوتاه نخواهد آمد.«استکبار وارد هر کشوری می‌شود، سعی می‌کند آن کشور را تهی کند، یعنی تا هر جا بتواند، همه چیز آن کشوررا به نفع خود مصادره کند.» امروز خود آمریکایی‌ها یعنی همان دستگاه تبلیغاتی‌ای که گفتم در صف مقدم، و بعضی قلم به مزدهای واقعا حقیر و پست، شاید هم یک عده گول خورده و غافل در داخل کشور ما خیال می‌کنند که اگر آمریکا ارتباطاتش با کشوری مثلا جمهوری اسلامی عادی شد و رابطه برقرار کردند، ناگهان همه مشکلات اقتصادی ملت ایران حل خواهد شد. اگر کسی این طور فکر کند، خطای عظیمی مرتکب شده است.

3- هنوز فتنه و فتنه‌گران از یادمان نرفته‌اند. « انما بدءوقوع الفتن، اهواءتتبع و احکام تبتدع یخالف فیها کتاب الله و یتولی علیها رجال رجالاً علی غیر دین» به درستی که شروع هر فتنه‌ای هواپرستی و بدعت‌گذاری در احکام آسمانی است. نوآوری‌هایی که قرآن با آن مخالف است و گروهی بر گروه دیگر سلطه و ولایت یابند که برخلاف دین خداست»(نهج البلاغه- خطبه 50)

فتنه نحس سال 88 نمونه بارز رزمایش شرارت استکبار علیه انقلاب اسلامی بود که با سفاهت و حماقت پیاده نظام های داخلی ،‌طرح چالش در نظام اسلامی را کلید زدند. انکار نتیجه صریح و قانونی انتخابات، دامن زدن به توهم تقلب و تلقین آن به گوش گنگ اذهان مغبون،‌اردوکشی های خیابانی ،‌سلب امنیت و آرامش،‌و ایجاد اختلال در زندگی روزمره ملت ،‌وارد آوردن آسیب ها و خسارت های فراوان به اماکن عمومی و اموال مردم،‌تهییج جوانان و احزاب سیاسی و به آتش کشیدن مسجد و پایگاه های بسیج مردمی و شهادت مظلومانه هموطنانان در این بلوای غبارآلوده ،‌قسمتی از بندهای جزائم سبک سران فتنه بود که این قصاوت و بلاهت را در روز عاشورای سال 88 به اوج خود رسانده و حرارت قلب های عزاداران حسینی را دوچندان کرده تا حجت خدا بر مردم تمام شده باشد و به چشم خود ببینند که «هذا یوم تبرکت به بنو امیه و فرحت به ال زیاد و ال مروان..» یعنی چه ... لذا در این برهه زمانی همچون سنوات گذشته بر خود فرض می بینیم که ناگزیر به این موضوع گریز ناپذیر اشاره کنیم که از دستگاه قضا انتظار می‌رود با سران فتنه ای که کوچک ترین جرم شان بغی و افساد فی الارض بوده است قاطعانه برخورد کند و آن ها را به اشد مجازات برساند.

در پایان بسیج دانشجویی دانشگاه تهران،‌ضمن پاسداشت روز 16 آذر ،‌روز استکبار ستیزی ، عهد قدیمی خود را بامقام عظمای ولایت،‌حضرت امام خامنه ای ، آرمانهای امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب تازه می‌کند و همنوا با شهدای دانشگاه تهران زمزمه می‌کند که :‌تا شرک و کفر هست ،‌مبارزه هست و تا مبارزه هست ، ما هستیم.

انتهای پیام

کد N618043