یک مقام مسئول در تعزیرات حکومتی اعلام کرد

گشت‌های سیار تعزیرات حکومتی برای نظارت بر نانوایی‌ها

تعزيرات حكومتي,نانوايي

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های سازمان تعزیرات حکومتی کشور گفت: گشت‌های سیار سازمان تعزیرات حکومتی در نانوایی‌ها حضور دارند و اگر تخلفی مبنی بر گرانفروشی و کم‌فروشی رخ دهد در محل رسیدگی و حکم را اجرا می‌کنند.

فریبرز جوانشیری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ افزایش قیمت نان و اقدامات سازمان تعزیرات حکومتی در این راستا، اظهار کرد: بحث بازرسی و نظارت در مرحله اول بر عهده سازمان صنعت و معدن و تجارت و اتحادیه‌های مربوطه‌ است.

وی ادامه داد: اتحادیه‌های نانوایی در همه شهرستان‌ها وجود دارند و آن‌ها موظف هستند نظارت اولیه را پیرامون افزایش قیمت نان انجام دهند.

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های سازمان تعزیرات حکومتی کشور خاطرنشان کرد:‌ در صورتی که واحد صنفی تخلفاتی پیرامون گرانفروشی، کم فروشی یا تقلب در فروش انجام دهد، پرونده به تعزیرات حکومتی ارجاع داده می‌شود و تعزیرات قطعا به آن رسیدگی خواهد کرد.

جوانشیری گفت: صرف نظر از بازرسی‌ها در همه استان‌ها گشت‌های سیار سازمان تعزیرات حکومتی در سراسر کشور حضور فعال دارند؛ البته هم گشت‌های سیار و هم شعب ثابت، آمادگی کامل برای رسیدگی به پرونده‌ها را دارند.

وی بیان کرد: در رابطه با افزایش قیمت نان بخشنامه‌ای به مدیران کل استان‌های سراسر کشور صادر شد تا موضوع را به اتحادیه‌ها و سازمان صنعت و معدن و تجارت ابلاغ کنند تا هماهنگی‌های لازم با اتحادیه‌ها و مجامع امور صنفی صورت گیرد.

مدیرکل هماهنگی امور استان‌های سازمان تعزیرات حکومتی کشور افزود: گشت‌های سیار ما در نانوایی‌ها حضور دارند و اگر تخلفی مبنی بر گرانفروشی و کم‌فروشی رخ دهد در محل رسیدگی و حکم را اجرا می‌کند.

انتهای پیام

کد N617143