معاون سیاسی استانداری تهران:

رایانه ای شدن انتخابات محاسن زیادی دارد

انتخابات,استانداري تهران,انتخابات مجلس

معاون سیاسی استانداری تهران گفت: انتخابات الکترونیک آتی به توافق کلی در سطح وزارت کشور و شورای نگهبان بستگی دارد و بدون شک این مهم می تواند امیدهای انتخاباتی و سیاسی را در خصوص مشارکت فعال جامعه در ایجاد و خلق حماسه سیاسی جدید افزایش دهد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سید شهاب الدین چاوشی، معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران در جلسه کمیته راهبردی انتخابات استان تهران در دهمین دوره مجلس و پنجمین دوره خبرگان رهبری، با اشاره به مکانیزه شدن انتخابات و فواید آن اظهار کرد: رایانه ای شدن کلیه فرآیندهای انتخابات به جلب مشارکت گسترده سیاسی و جلب اعتماد عمومی مردم کمک می کند. تسلط مجموعه همکاران فنی در این حوزه این امید را در ما ایجاد می کند که تلاش های سیاسی در جهت صحت انتخابات، اطمینان بخشی به مردم و جریان‌های سیاسی فعال قربانی نخواهد شد.

وی افزود: کادرفنی شبکه انتخابات باید از امنیت انتخابات اطمینان کافی حاصل کند تا در ایام برگزاری،‌بنا به دلایل مختلف نقص فنی دچار مشکل و بروز شبهات نشویم. همه فرض های احتمالی در خصوص احتمال بروز نقص فنی باید پیشاپیش رصد شده و راهکارهای لازم برای رفع سریع آنها پیش بینی شود.

چاوشی با تایید رایانه ای شدن انتخابات تصریح کرد: رایانه ای شدن انتخابات محاسن زیادی دارد. اگر بررسی کنیم،‌ می بینیم که هزینه های اجرائی کردن آن در مقابل کاهش هزینه های سیاسی اجتماعی ناچیز است و بر همین اساس هم انتظار ما از دولت تدبیر و امید این است که با تامین اعتبارات، این طرح ایمن در راستای اجرای انتخابات هوشمند و صحیح چه از ردیف بودجه و چه از محل صرفه جویی در سایر بخشها ، اجرایی شود.

معاون سیاسی استانداری تهران در پایان جلسه ، ادارات ذیربط را مکلف به ارایه آموزش همه مسائل فنی، اجرائی، حقوقی،قانونی و روشهای نوین اجرای انتخابات به نیروهای اجرائی، همراه با ارزیابی دقیق کرد تا در ایام برگزاری انتخابات دچار مشکل و خللی در این مورد نباشیم .

انتهای پیام

کد N615493