بیانیه سه اتحادیه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت 16 آذر

دانشجويي,16 آذر

3 اتحادیه دانشجویی دانشگاه آزاد در بیانیه‌ای به مناسبت 16 آذر (روز دانشجو)، تاکید کردند:دانشجو مظهر بیداری و دانشگاه نماد آگاهی رسانی و مبداء تحولات کشور است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

شانزده آذر نماد بیداری انسان‌هایی آگاه بر تاریکی‌های زمانه خویش و نماد همیشه در صحنه و هوشیار بودن دانشجو و دانشگاه در تمامی تحولات کشور است. طاغوت و سیاهی، ظلم و بیداد تا دل‌های روشن در میان نباشد از میان نمی‌رود. این سرود شوم قرن هاست که بر جهان و ملت ها سایه افکنده است.

شانزده آذر روزی است که لاله‌های وطن در خون افتادند و جنازه شان بر پای مستکبران و مستبدان همچون خیمه های سوخته آرام گرفت. دانشجوی ایرانی در طول تاریخ معاصر اثبات کرده است که بینشی عمیق نسبت به اوضاع موجود در اجتماع به موقع و پیشاپیش همگان واکنش نشان داده است.

دانشجو مظهر بیداری و دانشگاه نماد آگاهی رسانی و مبدا تحولات کشور است.استقلال و آزادی و امنیت فضای دانشگاه به موازات استقلال، آزادی و امنیت روانی و اخلاقی جامعه است. محدودکردن دانشگاه به معنای عدم تحرک و پویایی جوانان انقلابی و مسلمان ماست.

دانشگاه باید نشانه حرکت رو به جلو و پیشتاز در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی باشد.در دانشگاه باید شوری جاوادنه همراه با شعوری پیوسته باشد تا در توسعه و پیشرفت ایرانی صنعتی و تجاری مدد کار باشد.

طرح کار آفرینی دانشگاه‌ها طرحی جامع و با افقی باز و روشن است که می‌تواند نقش اساسی در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور داشته باشد.جنبش دانشجویی ایران که سابقه‌ای به درازای مبارزات انقلابی از زمان ملی شدن نفت تا امروز دارد. جنبشی عدالتخواه با حرکتی که گاه با شتاب و زمانی به کندی گذشته است، اما هیچ گاه آرمان‌ها و خواست‌هایش را در شرایط و موقعیت های مختلف تاریخی فراموش نکرده است و همواره دادخواه نیازها و خواهش های مردمی بوده است.

شانزده آذر تنها بهانه‌ای است که جامعه با دقتی بیشتر اوضاع و احوال قشر دانشجو را مورد بازبینی و ارزیابی قرار بدهد بخصوص مسله اشتغال که مهمترین دغدغه امروز همه جوان‌های ایرانی است.جوان ایرانی شایسته زندگی بهتر و زیباتر از اینهاست، اندیشه فردا جامعه فردا را از دل این نسل باید بیرون کشید و نگاهی مسولانه به این نسل از جوانان داشت.

رفاه اجتماعی از حقوق هر شهروندی است و اعتراض در چارچوپ قوانین بر عدم وجود این رفاه اجتماعی هم جز این حقوق به شمار می آید. ما باید بدانیم که اندیشه کردن پیرامون موضوعات مختلف علمی، سیاسی، فرهنگی بخشی از وجود هر انسان بخصوص انسان های تحصیل کرده است که می‌تواند با تلاش و جهاد انقلابی ثمرات نیکویی برای هر جامعه و ملتی داشته باشد.

سه اتحادیه بزرگ دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان موجی از جنبش دانشجویی ضمن تبریک سالگرد شانزده آذر، روز دانشجو، بار دیگر عهد و میثاق خود را با آرمان‌های مطالبه گری و عدالت خواهی دانشجویی اعلام می‌کند و دست یاری خود را به سوی حرکت پوینده این جنبش همیشه در حرکت، دراز می کند. همچنین لازم است بار دیگر از تلاش مسوولین دانشگاه آزاد اسلامی برای باز شدن فضای فعالیت دانشجویی تشکر کنیم و حمایت قاطع خود را از توسعه کمی و کیفی دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید اعلام می داریم.

امید است جنبش دانشجویی با تدبیری آگاهانه و مشی اعتدال گرایانه از راه خود که، همان عدالت خواهی و ضددیکتاتوری است خارج نشود، تا بتوانیم میهن خویش را بر قلعه های شکوفایی و توسعه ببینیم.

انتها پیام

کد N615057