عبداللهیان با اشاره به کنگره دانشجویان جهان اسلام در کربلا؛

تاکید امیرعبداللهیان بر وحدت و هوشیاری آحاد امت اسلامی

حسين اميرعبداللهيان,معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه,امام حسين ع ,كربلا,امير عابديني,اربعين حسيني

معاون وزیر امورخارجه کشورمان برگزاری سومین کنگره بین‌المللی دانشجویان جهان اسلام را قابل اهمیت دانست.

حسین امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) تاکید کرد: در شرایط فعلی که جریانی افراطی با تفکرات تکفیری و رویکرد حذفی کل طوایف اسلامی از جمله شیعه و سنی و در نتیجه وحدت امت اسلامی را هدف قرار داده‌اند برگزاری کنگره بین‌المللی دانشجویان جهان اسلام از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی به اقدامات اخیر گروهک تروریستی داعش اشاره و اظهار کرد: گروهک داعش در یک اقدام غیرانسانی نه تنها شیعیان بلکه اهل سنت را نیز به شکل گسترده در سوریه و عراق به قتل رساند که این مسئله عمق دشمنی ان ها با تفکر اسلامی را نشان می‌دهد.

وی افزود: از این منظر امروزه امت اسلامی با دو خطر موازی رژیم صهیونیستی و جریان‌های تکفیری روبروست و در واقع، این دو، دو روی یک سکه هستند.

معاون وزیر امورخارجه به ضرورت وحدت امت اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: مقابله با این دو خطر بویژه با حرکت‌های افراطی هر دو جریان داعش در عراق و سوریه و رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی و اقدامات یهودی سازی قدس مستلزم وحدت و هوشیاری آحاد امت اسلامی است.

وی افزود: در این میان بصیرت، هوشیاری و نقش گروه‌های مرجع چون علما،دانشگاهیان،نویسندگان و... در روشنگری افکار عمومی نسبت به هر دو خطر یاد شده مهم و اساسی است؛ لذا برگزاری کنگره دانشجویان مسلمان می‌تواند سهم قابل توجهی در این روشنگری داشته باشد.

وی گفت: برگزاری دانشجویی کنگره در سرزمین مقدس کربلا، مقوم روحیه ایمان، ایثار و جهاد علمی و فرصت مغتنم تمسک بر ائمه اطهار اقدامی پسندیده در خور تقدیر است.

سومین کنگره بین المللی دانشجویان جهان اسلام با حضور دانشجویان بیش از 25 کشور اسلامی از 18 تا 22 ماه صفر در سالن همایش‌های حرم مطهر سیدالشهداء(ع) در کربلای معلی برگزار می‌شود.

بنابراین گزارش عمق‌بخشی و نفوذ انقلاب اسلامی در میان دانشجویان جهان اسلام، گسترش و اعتلای فرهنگ و شعائر حسینی در کشورهای اسلامی، هم‌اندیشی و هم‌گرایی دانشجویان جهان اسلام برای شناخت فرصت‌های زیارت عتبات عالیات و تقویت جایگاه ولایت‌فقیه در میان دانشجویان از جمله محورهای مورد بحث در این کنگره است.

انتهای پیام

کد N614919