مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی خبر داد

مختومه شدن بیش از 14 هزار فقره پرونده در تعزیرات

تعزيرات حكومتي,آذربايجان غربي

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از مختومه شدن 14 هزار و 887 فقره پرونده در 8 ماهه نخست امسال خبر داد.

محمد اقوامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری 14 هزار و 951 فقره پرونده به تعزیرات حکومتی استان رسیده که نزدیک به 98 درصد این پرونده‌ها رسیدگی و منجر به صدور حکم شده است.

وی خاطرنشان کرد: مجموع محکومیت کل پرونده‌ها طی 8 ماهه گذشته سال جاری بیش از 937 میلیارد و 250 میلیون ریال است.

اقوامی، میزان محکومیت پرونده‌های بخش کالا و خدمات را 126 میلیارد و 951 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: 11 هزار و 131 فقره پرونده در بخش کالا و خدمات به تعزیرات حکومتی استان وارد شده که از این میزان 11 هزار و 123 فقره پرونده مختومه شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی با بیان اینکه میزان پرونده‌های ورودی در بخش بهداشت و دارو و درمان 64 درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: 930 فقره پرونده در بخش دارو، درمان و دامپزشکی تشکیل شده که بر اساس آرای صادره متهمین پرونده به پرداخت جریمه نقدی به میزان 865 میلیون و 702 هزار ریال محکوم شده‌اند.

اقوامی درباره متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌های تخلفاتی افزود: در طی 8 ماهه اول سال جاری متوسط زمان رسیدگی در شعب کالا و خدمات 5 روز و در شعب بهداشت 8 روز بوده، این در حالیست که زمان رسیدگی در شعب کالا و خدمات 20 روز و در شعب بهداشت 20 روز مقرر شده است.

وی بر لزوم رسیدگی سریع بر پرونده‌های تخلفاتی تاکید کرد و گفت: این استان با توجه به مرزی بودن همواره در معرض قاچاق بوده که رسیدگی سریع به پرونده‌های تخلفاتی عاملی بازدارنده در وقوع جرم می‌شود.

انتهای پیام

کد N614746