بر اساس یک نظرسنجی،

صهیونیست‌ها طرفدار جناح راست و مردد درباره نتانیاهو هستند

نظرسنجی صورت گرفته پیش از انتخابات پارلمانی زودهنگام اسرائیل نشان دهنده حمایت قاطع از جناح راست و تردید درباره رهبری نخست وزیر این رژیم است.

نظرسنجی صورت گرفته پیش از انتخابات پارلمانی زودهنگام اسرائیل نشان دهنده حمایت قاطع از جناح راست و تردید درباره رهبری نخست وزیر این رژیم است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل هفته گذشته دو تن از وزرای کابینه خود را از شرکای ائتلاف میانه‌اش اخراج و انتخابات زودهنگام پارلمانی را اعلام کرد؛ انتخاباتی که انتظار می‌رود میدانی از مبارزه در زمینه‌های اوضاع اقتصادی و امنیتی اسرائیل شامل تنش‌ها و روابط میان تل آویو و واشنگتن باشد.

در صورتی که نتانیاهو بار دیگر انتخاب شود اعلام کرد که تمایل دارد تا با ائتلاف جناح راست و احزاب گروه‌های مذهبی رابطش را احیا کند چرا که جناح راست و حزب‌های مذهبی احتمالا طرفدار شهرک سازی در کرانه باختری و حمایت از ماهیت "کشور یهود" هستند.

این نظرسنجی‌ جدید که در روزنامه معاریو چاپ شده نشان می‌دهد که پنج حزب مذهبی و جناح راست می‌توانند 63 کرسی را از 120 کرسی پارلمان برای تشکیل دولت به دست آورند.

اگر هم حزب جدید تشکیل شده موشه کالون، قانونگذار سابق لیکود به جناح راست بپیوندد این ائتلاف خواهد توانست 74 کرسی را کسب کند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که 60 درصد اسرائیلی‌ها خواهان این هستند که کالون و گیدئون سعار، وزیر سابق لیکود، جانشین نتانیاهو شوند.

این نظرسنجی همچنین مشخص کرد که ایزاک هرتزوگ، رهبر حزب کارگر تنها با یک درصد از نتانیاهو عقب‌تر است. حزب کارگر یکی از احزاب مهم در ائتلاف جناح چپ است که به شدت می‌خواهد نتانیاهو کنار گذاشته شود، همچنین از طرفداران احیای روند متوقف شده صلح با فلسطین است.

این نظرسنجی از طریق تلفن و با حضور 500 شرکت کننده صورت گرفت.

انتهای پیام

کد N614512