ثروتی به مهر خبر داد:

افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت حامل‌های انرژی در سال 94

سیاسی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: در سال 94 قیمت حامل‌های انرژی 30 تا 40 درصد افزایش خواهد یافت و بنزین با نرخ 1000 تومان و گازوئیل با نرخ 500 تومان عرضه می‌شود

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی مهر در خصوص ساز و کار دولت برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه 94 گفت: در سال 94 یارانه‌های نقدی کاهش نخواهد یافت و دولت پرداخت یارانه 44 هزار و 500 تومانی را ادامه خواهد داد.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت قطعا نرخ حامل‌های انرژی در لایحه بودجه 94 را افزایش خواهد داد، افزود: بر این اساس قیمت فرآورده‌های نفتی 30 تا 40 درصد افزایش خواهد یافت و بنزین با نرخ 1000 تومان و گازوئیل با نرخ 500 تومان عرضه خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلف دولت در عدم حذف دهک‌های بالا جامعه از دریافت یارانه نقدی، گفت: در قانون بودجه 93 دولت موظف به پرداخت یارانه نقدی به اقشار نیازمند شده بود اما با عدم اجرای دقیق قانون، دچار کسری بودجه 9000 میلیارد تومانی شد.

وی ادامه داد: برای جبران این کسری بودجه، به جای اینکه درآمدهای خود را به خزانه واریز کند تا صرف پروژه‌های عمرانی شود، درآمدهای مختلفی را صرف پرداخت یارانه نقدی کرد.

ثروتی تاکید کرد: باید یارانه نقدی افرادی که دارای حقوق بالای سه میلیون تومان هستند، حذف شود.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت به دنبال رای مردم است و معتقد است اگر یارانه برخی اقشار را حذف کند، رای‌اش در انتخابات آینده کاهش خواهد یافت لذا این اقدام قانونی را انجام نمی‌دهیم.