رییس مجلس سنای پاکستان در دیدار با لاریجانی تاکید کرد؛

پاکستان اجازه نمی‌دهد از خاکش علیه ایران استفاده شود

ايران,مجلس شوراي اسلامي,سفر,علي لاريجاني,پاكستان

رییس مجلس سنای پاکستان بر امنیت مرزها میان ایران و پاکستان تاکید کرد و گفت: عناصری هستند که می‌خواهند به روابط ما صدمه وارد کنند اما پاکستان اجازه نمی‌دهد از خاکش علیه ایران استفاده شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به اسلام آباد نیرحسین بخاری رییس مجلس سنای پاکستان در نشست با علی لاریجانی در اسلام آباد خواستار ارتقای روابط دوجانبه و تجاری با ایران شد و اظهار کرد: در سال‌های گذشته پروژه‌های مختلفی موردنظر ما قرار گرفت که ایران حمایت‌های خوبی به ویژه در مورد خط لوله گاز داشته است.

وی با بیان این‌که «ایران بخشی از تعهدات خود درباره پروژه خط لوله گاز را تکمیل کرده است» گفت: دولت پاکستان هم درصدد اجرای کامل این پروژه است و انتظار داریم که وزیر نفت و گاز پاکستان در سفر به ایران با همتای خود این موضوع را پیگیری کنند.

وی با تاکید بر گسترش روابط ایران و پاکستان گفت: کاملا می‌دانیم عناصری هستند که می‌خواهند و نیت‌شان این است که به روابط ما صدمه وارد کنند و باید جلوی آن‌ها را بگیریم.

رییس مجلس سنای پاکستان افزود: قطعا پاکستان اجازه نمی‌دهد از خاکش علیه کشوری به خصوص ایران استفاده شود. به طور مشابه می‌دانیم که ایران اجازه چنین کاری علیه پاکستان را نخواهد داد و دلیل آن مرزهای طولانی میان دو کشور است که دولت‌ها باید درخصوص امنیت مرزها با یکدیگر نشست‌هایی داشته باشند و منابع بیشتری را به این امر اختصاص دهند.

انتهای پیام

کد N613139