عراقچی در دیدار معاون وزیر خارجه ایتالیا:

مسیر دستیابی به تفاهم تا حد زیادی هموار شده است

سیاسی

پس از چندین ماه مذاکره سخت و پرداختن به مسائل به شدت فنی و پیچیده اکنون مسیر دستیابی به تفاهم تا حد زیادی هموار شده و چنانچه طرف غربی با حسن نیت مصمم به نیل به توافقی مرضی‌الطرفین باشد، شرایط آن بیش از هر زمان دیگر فراهم است.

معاون وزیر خارجه ایتالیا عصر امروز با معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه دیدار و در خصوص آخرین تحولات و روند مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو گروه 1+5 گفت‌وگو كرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدار سیدعباس عراقچی با اشاره‌ای گذرا به اهم مباحث مطرح شده در جریان آخرین دور مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و 1+5 در وین، مواضع اصولی کشورمان در خصوص موضوعات محوری مرتبط با برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را تشریح و تاکید كرد: پس از چندین ماه مذاکره سخت و پرداختن به مسائل به شدت فنی و پیچیده اکنون مسیر دستیابی به تفاهم تا حد زیادی هموار شده و چنانچه طرف غربی با حسن نیت مصمم به نیل به توافقی مرضی‌الطرفین باشد، شرایط آن بیش از هر زمان دیگر فراهم است.

معاون وزیر خارجه ایتالیا نیز با ابراز خرسندی از پیشرفت‌های حاصله در مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و 1+5 اظهار داشت: مذاکرات هسته‌ای نشان داد که گفت‌وگو می‌تواند الگویی مناسب برای همکاری طرفین در مورد مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی باشد. وی با یاد کردن از مذاکرات جاری هسته‌ای به عنوان یک فرصت تاریخی برای دستیابی به توافق جامع، نیل به این توافق را بسیار مهم و حیاتی دانست.

معاون وزیر خارجه ایتالیا همچنین با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و درخصوص مسائل و آخرین تحولات منطقه و لزوم مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم در منطقه تبادل نظر كرد.

کد N612558