دولت تصویب کرد: اختصاص 5 میلیارد تومان برای خرید زمین های حریم انرژی اتمی

دولت یازدهم,دولت

هیأت دولت در جلسه روز گذشته خود مصوب کرد که مبلغ 5 میلیارد تومان اعتبار بابت خرید املاک و اراضی واقع در حریم ایمنی سازمان انرژی اتمی به سازمان مذکور اختصاص یابد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری،‌ هیأت دولت روز گذشته چهارشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل جلسه داد و اعضای دولت پیرامون مهمترین مسائل و مباحث روز کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در ابتدای جلسه، جهانگیری ضمن تبریک روز جهانی معلولان، با تأکید بر ملاحظات اساسی که باید در لایحه حمایت از معلولان صورت گیرد، از پایان بررسی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک و آمادگی دولت برای بررسی و تصویب لایحه خبر داد.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین بر تلاش برای بهبود وضعیت مسکن، اشتغال و نیز بر اجتماع محور و خانواده محور کردن رسیدگی به معلولان و واگذاری کار و کمک گرفتن از جامعه معلولان برای حل مسائل خودشان تأکید کرد.

در ادامه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.

با تصویب دولت، مبلغ 50 میلیارد ریال بابت تأمین هزینه‌های برگزاری نمایشگاه اکسپو میلان ایتالیا، در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفت.

همچنین مبلغ 50 میلیارد ریال اعتبار بابت خرید املاک و اراضی واقع در حریم ایمنی سازمان انرژی اتمی به سازمان مذکور اختصاص یافت.

هیأت وزیران با اختصاص مبلغ 28 میلیارد ریال به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای ایجاد سامانه موقعیت‌یابی زمین پایه ملی کشور موافقت کرد.

اختصاص مبلغ 83 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت‌های وارده ناشی از خشکسالی و تکمیل بازسازی تأسیسات خسارت دیده ناشی از حوادث غیرمترقبه در استان یزد، از دیگر مصوبات جلسه روز چهارشنبه هیأت وزیران بود.

دولت همچنین مبلغ یکصد میلیارد ریال به استان آذربایجان غربی بابت تکمیل دایک خاکی شهرستان پلدشت به منظور ایجاد بستر مناسب برای هدایت جریان آب در رودخانه ارس و نیز مبلغ 60 میلیارد ریال به وزارت راه و شهرسازی برای تأمین عملیات ندامتگاه‌های سمنان و دامغان اختصاص داد.

هیأت دولت، لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری سوسیالیستی ویتنام به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‌های بردرآمد را به تصویب رساند. لایحه مذکور با هدف توسعه تجارت خارجی و تأمین اهداف اقتصادی کشور و ثمربخش بودن استقرار یک بستر قانونی مناسب جهت توسعه تجارت سالم، از سوی دولت تصویب شد.

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور در زمینه «طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت» گزارشی به هیأت دولت ارائه کرد.

 

23231

 

کد N612494