برگزاری شورای قضایی استان تهران

تهران,دادگستري

نشست شورای قضایی استان تهران برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی به بیان حدیثی از امام جعفرصادق (ع) پرداخت با این مضمون که ایشان فرمودند هر روز صبح همه اعمال اعم از نیک و زشت به محضر پیامبر مکرم اسلام (ص) عرضه می‌شود. آنگاه امام معصوم (ع) فرمایش خود را به آیه‌ای از قرآن کریم مستند می‌فرمایند با این معنا: بگو عمل کنید، خدا و پیامبرش و مومنان اعمال شما را به زودی خواهند دید و شما به نزد دانای نهان و آشکار برده می‌شوید و او به آنچه عمل می‌کنید آگاهتان خواهد کرد. (آیه 105سوره توبه).

وی ادامه داد: افتخار همه ما این است که در زمره امت پیامبر اسلام (ص) و شیعیان ائمه هدی (ع) هستیم و جا دارد مستمرا به جهت این نعمت عظما شکرگزار الهی باشیم. اعتقاد و باور قلبی به مفاد این حدیث که روزانه اعمال ما به محضر پیامبر اسلام (ص) عرضه می‌شود باید این اثر را داشته باشد که در جهت اصلاح خود و دوری از زشتی‌ها و انجام امور نیک گام برداریم تا هر روز کارنامه‌ای روشن و درخشان از عملکرد ما محضر آن بزرگوار ارائه گردد؛ لذا امید است با نصب‌العین قرار دادن این حدیث در همه حال مراقب عملکرد خود باشیم.

در این جلسه ضمن ارائه اخبار مهم از سوی تعدادی از اعضای شورا، گزارش مبسوطی نیز از عملکرد و مشکلات پیشروی شوراهای حل اختلاف استان تهران از سوی آقای عباسعلی دریانی مطرح شد و پس از طرح مباحث کارشناسی لازم پیرامون موضوعات مطروحه، حسب مورد تصمیماتی نیز اتخاذ شد.

انتهای پیام

کد N611735