کره‌شمالی: آمریکا ویروس ابولا را پخش کرده است

یکی از مجلات پیونگ یانگ مدعی شد، ارتش آمریکا ویروس ابولا را ایجاد کرد و اجازه داد تا در غرب آفریقا و سایر نقاط جهان منتشر شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از دیلی تلگراف، مجله پیونگ یانگ تایمز در گزارشی مدعی شده که از ویروس ابولا متاسفانه به عنوان سلاح بیولوژیکی استفاده شده است. به نوشته این مجله، آمریکا با هدف سود بردن از این ویروس و واکسن آن و در جهت تضعیف سایر کشورها برای اهداف سیاسی خود اقدام به ایجاد و گسترش ویروس ابولا کرده است.

در همین حال پروف بویل، کارشناس حقوق بین‌المللی مکرراً تاکید می‌کند که ویروس ابولا به صورت ژنتیکی تغییر یافته و این اقدام توسط یک آزمایشگاه دولتی آمریکایی در غرب آفریقا که احتمالا محل انتشار ابولاست، صورت گرفته است.

با این حال ادعاهای مقاله پیونگ یانگ به همین جا ختم نمی‌شود. به گفته نویسنده این مقاله، آمریکا مقاصد مهمی در پی انتشار این ویروس داشته است.

در این مقاله در این باره آمده است: در طولانی مدت به نظر می‌رسد که آمریکا قصد دارد اجازه دهد این ویروس به تمام نقاط جهان سرایت کند و همزمان با تبلیغ برای رهایی و کشف واکسن این بیماری سرمایه‌های هنگفتی به دست آورد.

در ادامه این نوشته آمده: مهمتر اینکه آمریکا تلاش می‌کند تا ویروس ابولا را مانند یک سلاح بیولوژیک در دست بگیرد و به این وسیله اقتصاد برخی کشورها را تضعیف کند تا بتواند در امور سیاسی، اقتصادی و نظامی همچنان دست بالا را داشته باشد.

کره‌شمالی تاکنون سختگیرانه‌ترین اقدامات را برای جلوگیری از شیوع بیماری ابولا در کشورش انجام داده است؛ این کشور دوره 21 روزه قرنطینه را برای تمام مسافران خارجی که به این کشور آمده‌اند، اجباری کرده است.

این مقاله یکی از مجموعه مقالاتی است که طی هفته‌های اخیر در کره‌شمالی منتشر شده و در آن انتقادات شدیدی از واشنگتن شده است.

انتهای پیام

کد N611113