تخت‌روانچی معاون وزارت امور خارجه ایتالیا:

ایران گام‌های بزرگی را برای حل پرونده هسته‌ای برداشته است

سیاست خارجی

مجید تخت‌روانچی با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته طی یکسال اخیر در روابط دو کشور خواستار توسعه متوازن روابط تهران – رم در ابعاد مختلف، تعمیق بخشیدن به آن بر اساس منافع و علایق مشترک و ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور گردید.

در چهارچوب گفت‌وگوهای مشورتی کشور ایران و ایتالیا، معاون وزارت امور خارجه ایتالیا طی سفری به تهران با معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه ملاقات و در خصوص موضوعات دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد. 

به گزارش ایلنا، در این ملاقات مجید تخت‌روانچی با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته طی یکسال اخیر در روابط دو کشور خواستار توسعه متوازن روابط تهران – رم در ابعاد مختلف، تعمیق بخشیدن به آن بر اساس منافع و علایق مشترک و ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور گردید.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به موضوع هسته‌ای اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران گام‌های بزرگی را برای حل این موضوع برداشته و امیدوار است با اتخاذ گام‌های جدی از سوی طرف مقابل به زودی به توافق جامع برسیم.

لاپو پیستللی نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه مهم منطقه‌ای ایران و تاکید بر اراده ایتالیا برای توسعه مناسبات خود با تهران ابراز امیدواری کرد روابط تهران – رم در مسیر توسعه گام بردارد.

وی همچنین با اشاره به روند رو به افزایش ناامنی‌های ناشی از تحولات عراق و سوریه و اقدامات تروریستی داعش در منطقه و نیز وجود علایق مختلف دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی بر ضرورت افزایش همکاری‌ها و رایزنی‌های ایران و ایتالیا تاکید کرد.

کد N610279