در دیدار با معاون سلطان قابوس

امیرعبداللهیان: تنها راه مبارزه با افراط‌گری همکاری مستمر کشورهای منطقه است

سیاسی

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با سید فهد بن محمود آل سعید، معاون سلطان قابوس و معاون نخست وزیر در امور کابینه سلطنت عمان ضمن گفت‌وگو پیرامون روابط دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌یی و بین‌المللی، پیام دعوت معاون اول رییس‌جمهور کشورمان را به وی تسلیم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد روابط ایران و عمان که می‌تواند الگویی برای روابط بین کشورهای منطقه باشد، افزود در حال حاضر کشورهای منطقه با تهدیدات مشترکی هم‌چون تروریسم و رویکردهای طایفه‌گرایی روبه‌رو شده ‌ند که تنها راه مبارزه با آن‌ها، همکاری و رایزنی مستمر بین کشورهای منطقه است.

معاون وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اهمیت احترام و حفظ حاکمیت، استقلال، وحدت ملی و تمامیت ارضی عراق، سوریه و همه کشورهای منطقه، تأکید کرد اقداماتی که به نام مبارزه با تروریسم و داعش در تعارض با این اصول است، مغایر صلح و ثبات و امنیت منطقه است.

معاون سلطان قابوس نیز با تشکر از دریافت پیام دعوت، ابراز امیدواری کرد در اولین فرصت مناسب از جمهوری اسلامی ایران دیدار کند.

او با اشاره به جایگاه مثبت و سازنده جمهوری اسلامی ایران در کمک به صلح و ثبات منطقه، اظهار کرد: اعتماد رهبران دو کشور به یکدیگر، سرمایه گران‌قدری است که باید در مسیر توسعه روابط هر چه بیش‌تر مناسبات به‌کار گرفته شود.

انتهای پیام

کد N610091