ولایتی در دیدار با معاون وزیر خارجه ایتالیا: هرچند مذاکرات در نیمه راه است اما افق روشنی دارد

ایرنا نوشت:

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مذاکرات هسته‌ای میان جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵ گفت: مذاکرات هسته‌ای در حالی که هنوز در میانه راه است، افق روشنی دارد.

علی اکبر ولایتی امروز (سه شنبه) در دیدار لاپو پیستللی معاون وزیر امورخارجه ایتالیا اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای بر اساس قوانین بین‌المللی است.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تاکید بر لزوم مبارزه همه کشورها با مقوله تروریسم اظهار داشت: در حال حاضر ما و منطقه در حال مبارزه با تروریسم هستیم چرا که این گروه‌ها خطر بزرگی برای تمام جهان محسوب می‌شوند و همه کشورها باید با این گروه‌ها مبارزه کنند.

ولایتی در ادامه با اشاره به روابط تاریخی جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا اظهارداشت: در سال‌های گذشته میزان مبادلات و روابط دو جانبه تا حدودی کاهش داشته اما در حال حاضر رو به گسترش است.

وی ادامه داد: تهران و رم روابط بسیار طولانی در زمینه‌های فرهنگی و سیاسی دارند و شاهد تلاش‌هایی برای گسترش روابط دو کشور هستیم.

معاون وزیر امورخارجه ایتالیا نیز در این دیدار با اظهار خوشحالی از سفر خود به تهران گفت: طی یک سال گذشته روابط ایتالیا و جمهوری اسلامی ایران رو به گسترش بوده است.

 

45503

کد N609984