تحلیل مشاور رسانه ای روحانی از دلایل عدم توافق ایران و 1+5

نسیم آنلاین نوشت:

صادق گفت: ناتوانی مذاکره‌کنندگان۱+۵ در اتخاذ یک تصمیم عادلانه سبب عدم تحقق توافق جامع شد. مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور گفت: امروز دیگر امپراطوری رسانه‌ای غربی- صهیونیستی قادر نیست اصول سیاست خارجی و دیپلماسی منطقی جمهوری اسلامی ایران را در نزد جهانیان تخریب کند.


محمدرضا صادق مشاور رسانه ای رئیس جمهور ضمن ارزیابی ابعاد چشم انداز توافق جامع هسته‌ای کشور، گفت: به نظر بنده ارزیابی روند طی شده بر نحوه تعاملات و مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با 1+5 ملاک خوبی برای پیش‌بینی آینده است.
او تاکید کرد: آنچه که از سمت جمهوری اسلامی ایران در زمینه تصمیم سازی، تصمیم گیری، سیاست‌گذاری، هدایت، مدیریت، و انجام مذاکرات مربوط به موضوع هسته‌ای در یک سال و چند ماه گذشته صورت پذیرفته مبتنی بر منافع و اهداف ملی و براساس سیاست‌های کلی نظام در تعامل مؤثر و سازنده در روابط بین الملل بوده است.
محمدرضا صادق ضمن ناعادلانه خواندن تصمیمات اتخاذ شده از سوی طرف مقابل ایران در مذاکرات با 1+5، گفت: آنچه که از سمت مذاکره کنندگان و دولتهای 5 + 1 در این مدت آشکار شده ناتوانی آنها در اتخاذ تصمیم عادلانه است.

او در ادامه سخنانش در خصوص نتیجه حاصله از مذاکرات هسته‌ای تا نقطه کنونی، عنوان کرد: به نظر بنده کمترین نتیجه حاصل شده از روندی که در یک سال و چند ماه گذشته توسط جمهوری اسلامی ایران در نزد افکار عمومی جهانیان پیموده شده این است که اکنون دیگر امپراتوری رسانه‌ای غربی- صهیونیستی قادر نیست اصول سیاست خارجی و دیپلماسی منطقی جمهوری اسلامی ایران را در نزد جهانیان تخریب کند.
مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهوری ضمن یادآوری این نکته که برای دنیا راهی جز مذاکره و توافق عادلانه با جمهوری اسلامی ایران نیست، گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اصول، منافع و دستاوردهای ملی خودش استوار باقی مانده است و انشاء الله استوار باقی خواهد.
او در پاسخ به سوالی در خصوص چرائی عدم تحقق توافق جامع در سوم آذر علیرغم حسن نیت جمهوری اسلامی ایران و اتفاق نظر داخلی بر این امر، گفت: در واقع ناتوانی مذاکره کنندگان1+5 در اتخاذ یک تصمیم عادلانه سبب این امر بود و همچنین مشکلاتی هم که بعضی از کشورها در سیاست داخلی‌شان با آن مواجه هستند این ناتوانی را تشدید کرد.

محمدرضا صادق در واکنش به انتقادهای مطرح شده نسبت به تبعات تمدید زمان مذاکرات و توافق نهائی، بیان کرد: بالاخره جمهوری اسلامی ایران درسیاست خارجی‌اش ملاک‌هایی دارد و بر اساس آنها مشی می‌کند و فکر می‌کنم نظرات ارزشمند مقام معظم رهبری و تبیینی که ریاست محترم جمهوری در این خصوص داشتند بهترین ملاک و چارچوب برای ارزیابی است.

 

23231

 

کد N609103