روحانی: راه آهن ایران، ترکمنستان و قزاقستان برای توسعه منطقه اهمیت بسیاری دارد

حسن روحانی,رئیس جمهور,سفر به گرگان

رییس جمهوری گفت: راه آهن ایران، ترکمنستان و قزاقستان برای توسعه کریدور جدیدی از شمال به جنوب است که برای توسعه ایران و منطقه اهمیت بسیاری دارد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» روز سه شنبه در بدو ورود به فرودگاه گرگان در جمع خبرنگاران افزود: این راه آهن می تواند برای ارتقای ارتباطات سیاسی، اقتصادی و توسعه ای بسیار موثر باشد.

وی اظهار داشت: راه آهن ایران، ترکمنستان و قزاقستان که شرق دریای خزر و ایران را به کشورهای آسیای مرکزی متصل می کند،

فردا (چهارشنبه) افتتاح می شود برای توسعه استان گرگان اهمیت بسیار دارد.

رییس دولت تدبیر و ادمید ضمن ابراز خرسندی از انجام دهمین سفر استانی به گلستان گفت: بی تردید برای ما شنیدن نیازهای این استان، مطالبات و نظرات مردم مغتنم است.

روحانی با تاکید بر این که دولت برنامه های بسیاری برای توسعه استان گلستان دارد، ادامه داد: این برنامه ها را در تهران بررسی کرده ایم و در استان گلستان نیز بررسی خواهیم کرد.

وی یادآور شد: مواردی که در سال های آینده باید مورد توجه جدی قرار گیرد به مردم اطلاع داده می شود.

رییس جمهوری به همراه کاروان تدبیر و امید برای انجام دهمین سفر داخلی، صبح امروز وارد گرگان شد.

روحانی قرار است از فرودگاه به ورزشگاه آزادی گرگان برود و در جمع پرشور مردم گلستان سخنرانی کند.

علاوه بر برنامه هایی که امروز برای دهمین سفر داخلی رییس جمهوری پیش بینی شده، قرار است فردا (چهارشنبه) پروژه عظیم خط آهن سه جانبه ایران، ترکمنستان و قزاقستان با حضور روسای جمهوری این سه کشور در اینچه برون نقطه صفر مرزی ایران و ترکمنستان افتتاح شود.

طول این خط آهن حدود 920 کیلومتر است که 85 کیلومتر آن در خاک ایران، 700 کیلومتر در خاک ترکمنستان و 140کیلومتر در خاک قزاقستان قرار دارد.

سفر دو روزه روحانی به استان گلستان فردا شب با برگزاری نشست خبری به پایان می رسد.
کد N608768