واکنش علم‌الهدی به سخنان اخیر علی مطهری: زمانی که در خدمت پدرش بودم او بچه مدرسه‌ای بود

فارس نوشت:

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه فتنه موضوعی شخصی نیست، گفت: خبرگان تنها ناظر بر شرایط رهبر و نه عملکرد است.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در حاشیه برگزاری مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله مهدوی کنی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خبرگان ناظر بر عملکرد رهبری نیست بلکه ناظر بر شرایط ولایت بر رهبری است.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: رهبری خود ولی است و خبرگان هم مولود آن است، اصل قانون اساسی نیز همین است بنابراین خبرگان را تشکیل دادیم برای انتخاب رهبر اما خبرگان تنها ناظر بر شرایط و نه عملکرد است.

وی در ارتباط با سخنان اخیر مطهری مبنی بر اینکه حرف‌های آیت الله علم الهدی سند نیست، گفت: دیوار حاشا بلند است و آقای مطهری زمانی که من در خدمت آیت‌الله مطهری بودم بچه مدرسه‌ای بودند.

آیت‌الله علم‌الهدی در زمینه بحث فتنه و اینکه علی مطهری اعلام کرده رهبری نظر شخصی خود را در این زمینه بیان کرده است، اظهار کرد: مسئله فتنه بحث یا نظر شخصی نیست چون عده بسیاری به خاطر راهپیمایی‌های بدون مجوز سران فتنه کشته شدند و مسببان قتل آن‌ها باید محاکمه شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در زمینه بصیرت داشتن عنوان کرد: کسانی که در نظام اسلامی احساس مسئولیت می‌کنند باید بصیرت داشته باشند، لذا اینکه افرادی مسئولیت را برای انجام یک تکلیف احساس کرده اما بصیرت ندارند خطرناک است.

وی ادامه داد: کسی که احساس مسئولیت داشته اما بصیرت نداشته باشد راه را عوضی می‌رود و در راه ولایت فقیه قدم نمی‌گذارد.

 

45503

کد N606051