شمخانی در بازدید از دستاوردهای قرارگاه پدافند هوایی‌خاتم:

توانمدی موشکی ایران «نظارت بردار» نبوده و نیست

قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء,علي شمخاني

امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز(یکشنبه) با حضور در دانشگاه پدافند هوایی، از دستاوردهای پدافند هوایی کشور بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر دریابان علی شمخانی در حاشیه این بازدید ، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: تست ها و بُردهای موشکی ایران متناسب با تهدیدات است و هیچ انحرافی به سمت سلاح های غیر متعارف ندارد.

وی تاکید کرد: این موضوع از سوی بیگانگان «نظارت بردار» نبوده و نیست.

شمخانی قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) را یک مرکز عملیاتی دانست که قدرت بازدارندگی را به همراه سایر نیروها پیش می‌برد.

وی ادامه داد: این قرارگاه دستاوردهای خوبی را با کمک دانشگاهها و مراکز نظامی به دست آورده و در همه نقاط مورد نیاز پدافند نیز سرمایه‌گذاری کرده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه دشمنان ناهمطراز ایران از قدرت بالایی در حوزه هوایی برخوردارند، گفت: ما نیز در خصوص پدافند هوایی راه درازی در پیش داریم.

شمخانی تصریح کرد: قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) آسمان ایران را امن کرده و امروز فضای جمهوری اسلامی، امن‌ترین فضا برای پروازهای غیر نظامی است.

وی گفت: در حال حاضر هیچ تهدید نظامی در آتیه نزدیک نمی‌تواند برای ایران باشد نه اینکه نخواهند، بلکه نمی‌توانند و این اقدام هزینه سنگینی برایشان دارد لذا این را از دستور کارهای خود خارج کرده‌اند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه در حوزه پدافنند هوایی، توان شناسایی اهداف به خوبی توسعه یافته و در افزایش توان موشکی نیز کار جدی شده است، تاکید کرد: توان موشکی ایران مثل توان هسته‌ای، ذاتی، بومی، خوداتکا و خودکفاست و این توان مانند صنعت هسته ای به دنبال اقدامات صلح آمیز است.

انتهای پیام

کد N605070