با موافقت نمایندگان مجلس؛

قیمت خرید محصولات کشاورزی مشمول قانون خرید تضمین تعیین شد

مجلس,مجلس شورای اسلامی

قیمت خرید محصولات کشاورزی مشمول قانون خرید تضمینی با درنظر گرفتن قیمت تمام شده همه ساله توسط شورای اقتصاد تعیین و برای اجرا ابلاغ خواهدشد.

قیمت خرید محصولات کشاورزی مشمول قانون خرید تضمینی با درنظر گرفتن قیمت تمام شده همه ساله توسط شورای اقتصاد تعیین و برای اجرا ابلاغ  خواهدشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا در جریان بررسی طرح الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت با موافقت نمایندگان ماده 45 این طرح تصویب شد.

بر اساس این ماده  45 طرح مذکور در اجرای بند (الف) ماده (1) قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهادکشاورزی مصوب 1391 و ماده (33) قانون افزایش بهره‏وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی مصوب 1389، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است در قالب ایجاد خط اعتباری مستقل از طریق بانک عامل، تسهیلات لازم را برای خرید گندم و محصولات اساسی و استراتژیک کشاورزی تولید داخلی به میزان اعتباری که با پیشنهاد وزارت جهادکشاورزی و تصویب هیأت‌‌‌‌ وزیران تعیین می‌شود، قبل از شروع فصل برداشت در اختیار مباشرین و کارگزاران (خریداران بخشهای خصوصی و تعاونی) معرفی شده توسط وزارت جهادکشاورزی قرار دهد.

همچنین مباشران و کارگزاران موظف‌اند تسهیلات مذکور را در موعد مقرر بازپرداخت نمایند. قیمت خرید محصولات کشاورزی مشمول قانون خرید تضمینی با درنظر گرفتن قیمت تمام شده اعم از هزینه‌های مترتب هر محصول و سود متعارف و معقول همه ساله توسط شورای اقتصاد تعیین و برای اجراء ابلاغ می‌شود.

کد N604840