مفتی سابق مصر:

تکفیر شیعیان جایز نیست/داعشی ها خوارج قاتل، فاسق و مفسد هستند

سیاسی

مفتی سابق مصر تاکید کرد تکفیر شیعیان جایز نسیت و تکفیریها، خوارج قاتل، فاسق، مفسد و جنایتکار هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، "علی جمعه"مفتی سابق مصر در گفتگو با یک روزنامه کویتی با توصیف گروه تروریستی داعش به عنوان گروهی قاتل، فاسق، مفسد و جنایتکار به حمایت بیگانگان از این گروه تکفیری برای اجرای طرح تجزیه جهان عرب اشاره کرد.

مفتی سابق مصر در اشاره به انتخاب خلیفه از سوی گروه تکفیری داعش تاکید کرد دعوت برای تشکیل خلافت اسلامی، ادعایی باطل و بی اساس است و هیچ ربطی به دین ندارد.

این عضو شورای علمای ارشد الازهر در گفتگو با روزنامه الرای کویت تاکید کرد اعضای گروه داعش، القاعده و دیگر گروههایی که اندیشه های تکفیری دارند، نسبت به دین و فقه و حقیقت اسلام جهل دارند و فقه شریعت را درک نمی کنند و منطق و نگرش افراطی خونریزی دارند و نظر دشمنان اسلام را در اسلام پذیرفته اند تا وجهه مسلمانان را مخدوش کنند.

جمعه خاطر نشان کرد برخی برای شعله ور کردن فتنه های مذهبی با هدف ایجاد شکاف و دودستگی در میان مسلمانان تلاش می کنند.

وی تروریستهای تکفیری داعش و گروههای دیگر را خوارجی توصیف کرد که با اقدامات جنایتکارانه خود، چهره اسلام را مخدوش می کنند، خوارجی که قاتل، فاسق، مفسد و جنایتکار هستند.

وی ابراز عقیده کرد داعش یک گروه شیطانی است که ناگهان ایجاد شد تا به تجاوز و ریختن خون دست بزند و آنچه را به دروغ جهاد می خواند، انجام دهد، آنها از اوضاع بی ثبات برخی کشورهای عربی مانند عراق، سوریه و یمن سوء استفاده می کنند و از دروغ دعوت برای ایجاد مجدد خلافت اسلامی که پایه و اساس دارد، استفاده کرده اند، داعش به تحریف دین می پردازد.

جمعه خاطر نشان کرد سرکردگان داعش هیچ چیزی از حقیقت اسلام و فقه شریعت نمی فهمند، آنها افکار افراطی دارند که خون مردم را در پوشش اسلام می ریزند و نظر دشمنان اسلام را درباره اسلام اعمال می کنند.