توکلی:

دولت در لایحه بودجه از تکرار احکام بپرهیزد

مجلس,ایلنا,بودجه

از هیات رئیسه می‌خواهم طی مذاکرات با دولت از دولت بخواهد در لایحه بودجه سال آینده تنها ارقام را بیاورد. چرا که ما در مورد احکام و تبصره‌ها طرح دائمی شدن را داریم

نماینده تهران با انتقاد از وجود تعداد زیادی از تبصره‌های لایحه بودجه در طرح تنظیم مقررات مالی دولت تاكید كرد: در بررسی لایحه بودجه 94 کل کشور نهایتا هم چوب را می‌خوریم و هم پیاز را و اخبار واصله از تدوین لایحه وجود تبصره‌های زیادی را در آن حکایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، احمد توکلی طی تذکری در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس با انتقاد از وجود تعداد زیادی از تبصره‌های لایحه بودجه در طرح تنظیم مقررات مالی دولت، گفت: ما در مجلس بدون رعایت آیین‌نامه و به سرعت طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را بررسی می‌کنیم تا احکام بودجه دائمی شود. اما دولت از این موضوع غفلت کرد و در لایحه تبصره‌های زیادی را گنجانده است که این نمی‌تواند درست باشد.

وی در ادامه خطاب به ابوترابی فرد اعلام کرد: از هیات رئیسه می‌خواهم طی مذاکرات با دولت از دولت بخواهد در لایحه بودجه سال آینده تنها ارقام را بیاورد. چرا که ما در مورد احکام و تبصره‌ها طرح دائمی شدن را داریم. در غیر این صورت در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه مجلس به زحمت می‌افتد و از سویی طرح دائمی شدن احکام بودجه نیز بی‌اهمیت می‌شود.

کد N604465