مصر‌ی‌ها دوباره انقلاب کردند؛ 2 کشته در اعتراض‌ها به حکم مبارک

در پی صدور حکم تبرئه حسنی مبارک، پلیس مصر در قاهره با استفاده از گاز اشک‌آور و آب پرفشار صدها معترض را سرکوب کرد. طبق گزارش‌ها، در جریان این درگیری‌ها دو تن کشته و بیش از 9 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، دادگاه قاهره روز شنبه حکم تبرئه حسنی مبارک، رئیس‌جمهوری سابق مصر را صادر کرد و در پی آن صدها تن از معترضان در خیابان‌های قاهره تجمع کردند و شعارهایی سر دادند که این اقدام با واکنش تند نیروهای امنیتی مواجه شد و افسران پلیس اقدام به شلیک تیر هوایی کردند.

طبق اعلام وزارت بهداشت مصر، دست‌کم دو تن به دلیل شلیک گلوله از سوی نیروهای امنیتی کشته شده‌اند اما هنوز مشخص نیست این گلوله‌ها گلوله پلاستیکی بوده است و یا گلوله واقعی. در همین حال دست‌کم 9 تن دیگر نیز مجروح شدند و به بیمارستان منتقل شدند. رسانه‌های داخلی مصر نیز گزارش داد در جریان درگیری‌های پلیس و معترضان در قاهره دست‌کم 85 تن از جمله چهار روزنامه‌نگار بازداشت شده‌اند.

پیشتر پلیس مصر وعده داده بود که از خشونت خودداری کند، اما سپس با صدور بیانیه‌ای خشونت نیروهای امنیتی را توجیه کرد و گفت معترضان به اموال عمومی آسیب می‌زنند و به سوی نیروهای امنیتی سنگ پرتاب کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N604419