نماینده آشوریان در مجلس با صدور بیانیه‌ای مطرح کرد؛

دست مریزاد که ایران را سربلند و فخر‌آفرین نشان دادید

مجلس,یوناتن بت کلیا

جامعه جهانی آشوری‌ها، به سهم خود در جلوه‌گر کردن چهره راستین رهبران، دولتمردان، سیاستمداران و تلاشگران ایران، در مقاطع بسیاری، جهانیان را از مقاصد صلح‌طلبانه ایران در دستیابی به فناوری هسته‌ای آگاه کرده است.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی و دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریان در بیانیه‌ای از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و دولت تقدیر کرد.

به گزارش ایلنا متن این بیانیه به شرح زیر است:

جناب حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران


خوب می‌دانیم که مذاکره با گروه 1+5 چه ماراتن نفس‌گیری بود و به راستی که سیاستمداران و کارشناسان،‌ آرش‌گون،‌ تیر را از کمان رها کردند و سیاست‌بازان را مسحور حلم، صبوری، بردباری و توان بی‌همتای خود کردند.

خوب می‌دانیم پیروز میدان درآمدن در این کشاکش طاقت‌فرسا، چه توانی را می‌طلبد و باز خوب می‌دانیم که تاب آوردن در برابر ترفندهای صهیونیست‌ها،‌ لابی‌های جهانی و ستمگرانه آنها و فشار کنگره و تندروهای جمهوریخواه، چه طاقت و صبر «ایوب» گون را می‌طلبد.

سر برآوردن پیروزمندانه ایران از مذاکرات 1+5 به آن مقام و تمام سیاستمداران و کارشناسان ایرانی، به ویژه وزیر گرانقدر خارجه دکتر ظریف، تهنیت می‌گوید.

جامعه جهانی آشوری‌ها، به سهم خود در جلوه‌گر کردن چهره راستین رهبران، دولتمردان، سیاستمداران و تلاشگران ایران، در مقاطع بسیاری، جهانیان را از مقاصد صلح‌طلبانه ایران در دستیابی به فناوری هسته‌ای آگاه کرده است.

نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد، به جهانیان و آخرین آن نامه به اوباما، رئیس‌ جمهور آمریکا، گواه این ادعا است.

آنچه رهبر معظم انقلاب از دیدگاه و نگاه و باور اسلامی در صلح‌طلبی و پرهیز از ساخت سلاح کشتار چون بمب اتمی گفته‌اند، نشانگر باور نظام جمهوری اسلامی و ملت سربلند ایران است، ایران، جز مقاصد صلح‌طلبانه در دستیابی به انرژی هسته‌ای، هدف دیگری ندارد.

بار دیگر در برابر همت بلند دولتمردان و سیاستمداران و کارشناسان هیأت ایرانی در دست‌یابی به مقاصد و خواست‌ه‌های ایران در مذاکره با گروه 1+5 و تن ندادن به ذلت و خواری و زیاده‌خواهی غرب، سر تعظیم فرود می‌آورد و می‌‌گوید دست مریزاد، که ایران را همچنان سربلند و فخر‌آفرین به جهانیان، نشان دادید.

ضمن تقدیم صمیمانه‌ترین تهنیت‌های جامعه جهانی آشوری‌ها، تقاضا می‌‌شود که به نحو شایسته‌ای از خدمات خستگی‌ناپذیر آقای دکتر ظریف و هیأت همراه ایشان قدردانی به عمل آید.

با آرزوی توفیق روزافزون

یوناتن بت کلیا
نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی و دبیر کل اتحادیه جهانی آشوریان

کد N603919