قاضی‌پور: خودروسازان داخلی باید کیفیت خودرو را بالا ببرند

خودرو

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد که خودروسازان یک خودروی ارزان‌قیمت برای قشرهای کم‌درآمد جامعه تولید کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نادر قاضی پور در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به محرم و صفر که اسلام را زنده نگه داشته، گفت: اگر محرم و صفر که مردم در میدان حمایت از دین قرار می‌گیرند نبود، به تدریج ارزش‌های دینی از یاد می‌رفت و به دست فراموشی سپرده می‌شد. برپا شدن عزاداری‌ها به خصوص در دهه اول محرم در کشورهای اسلامی منشأ احیاء ارزش‌ها و نقشه بر آب شدن تبلیغات دشمنان اسلام می‌شود.

این نماینده مجلس روز مجلس را نیز به مردم و نمایندگان تبریک گفت و خطاب به ابوترابی که ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: به کدام آیین‌نامه قسم خوردید که خلاف آن عمل می‌کنید؟ چرا استیضاح وزیر نیرو را اعلام وصول نمی‌کنید؟

قاضی پور عملکرد وزارت جهاد کشاورزی را مورد انتقاد قرار داد و افزود: این مسأله مشکلات عدیده‌ای برای صاحبان دام و طیور و به خصوص مرغداران به وجود آورده است. به جای حمایت از مرغداران، پشتیبانی جهاد کشاورزی به این بهانه که تاریخ انقضا به پایان رسیده مرغ را به قیمت بسیار ارزان و چند ماهه وارد بازار کرد.

او خطاب به حجتی گفت: باز هم می‌خواهید مثل سال 1387 کارخانجات قند کشور تعطیل شوند و شکر از خارج وارد شود؟ چرا قیمت فروش قند تولیدی را اعلام نمی‌کنید؟ منتظر آن هستید که باز هم آقازاده‌ها شکر وارد کنند؟ شما طرف کشاورزان، تولیدکنندگان داخلی هستید یا خارجی‌ها؟

قاضی پور خطاب به نعمت‌زاده وزیر صنعت نیز بیان کرد که نمایندگان خواهان کاهش قیمت خودروی داخلی هستند. شما موافق افزایش هستید، چرا؟ خودروسازان داخلی باید کیفیت خودرو را بالا ببرند و خودروی گرانقیمت برای سرمایه‌داران و رانت‌خواران تولید کنند. شما مجوز واردات خودروی خارجی را دادید اما باعث شدید خودروی داخلی گران شود. ما نمایندگان ملت می‌خواهیم خودروسازان یک خودروی ارزان‌قیمت برای قشرهای زحمتکش جامعه کارگری، حقوق‌بگیران و کشاورزان تولید کنند تا همه ایرانیان صاحب خودرو شوند و فرزند آنها سوار ماشین شود و عقده ماشین داشتن از بین برود.

او با اشاره به وضعیت شرکت دخانیات ایران نیز گفت: آقای نعمت‌زاده دخانیات ایران را فلج و ورشکسته نکنید. چرا احداث و واردات سیگار خارجی را به افراد خاص داده‌اید؟ اگر به شرکت دخانیات می‌دادید ما حرفی نداشتیم. اما مجلس با تعطیلی دخانیات کاملاً مخالف است. در حوزه انتخابیه اینجانب قدیمی‌ترین شرکت‌های قند و سیگار وجود دارد.

قاضی‌پور بخش دیگری از نطق خود را به احیای دریاچه ارومیه اختصاص داد و اظهار کرد: آقای روحانی، خودتان به مدیریت آب کشور برسید. آقای چیت‌چیان نمی‌تواند مدیریت کند. آقای روحانی چرا ستاد احیای دریاچه ارومیه در تهران است؟ چرا ایجاد دلهره عدم کاشت فقط در آذربایجان غربی است؟ آقای روحانی آیا می‌خواهید با پول دریاچه ارومیه هزینه تبلیغات مجلس دهم بعضی افراد را تأمین کنید؟

قاضی‌پور در پایان نطق خود از نمایندگان خواست تبصره‌ای از طرح الحاق موادی به مقررات مالی دولت که خلاف منافع کارگران است را حذف کنند و ادامه داد کارگران در جلوی مجلس جمع شده‌اند. آنها مخالف این تبصره هستند. نمایندگان، به این تبصره رأی ندهید تا کارگران هم با خیال راحت به خانه‌هایشان برگردند.

انتهای پیام

کد N603292