با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس با وزیر خارجه،

سبحانی‌نیا: مجلس از ادامه مذاکرات حمایت می‌کند

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه گزارش وزیر خارجه در جلسه غیرعلنی امروز مجلس، از اعلام حمایت مجلس نسبت به ادامه مذاکرات و همچنین مقاومت تیم مذاکره‌کننده خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از دور نهم مذاکرات هسته‌ای در وین، مجلس به عنوان نهاد تصمیم‌گیر لازم بود در جریان ماوقع قرار گیرد و مواردی در ذهن نمایندگان وجود داشت که علاقه‌مند بودند در جریان آن قرار گیرند؛ لذا هیات رییسه از آقای ظریف برای حضور در جلسه غیرعلنی دعوت کرد و ایشان امروز طی 45 دقیقه مجلس را در جریان روند مذاکرات و نشست‌های مختلف دوجانبه و چندجانبه قرار دادند.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر خارجه همچنین در مورد اختلاف نظرها بین ایران و غرب در موضوعات مختلف مثل فردو، آب سنگین اراک، تعداد سانتریفیوژها، تحریم‌ها و لغو تحریم‌ها نکاتی را برای نمایندگان مجلس توضیح داد و در ادامه نمایندگان سوالاتی را از آقای ظریف مطرح کردند که ایشان به آنها پاسخ داد.

وی اضافه کرد‌: در پایان جلسه غیرعلنی، مجلس از مذاکرات این دوره و همچنین ادامه مذاکرات اعلام حمایت و تاکید کرد چنانچه همچنان بر محورهای اصلی و خطوط قرمز تاکید و پایداری شود این موضوع مورد حمایت مجلس خواهد بود.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: تیم مذاکره‌کننده باید همان‌طور که تا الان با قوت روی مسائل اساسی مقاومت کرده تسلیم زیاده‌خواهی نشود و در آینده نیز به همین سبک کار را دنبال کند که قطعا این شیوه و این روند کار مورد حمایت مجلس خواهد بود.

انتهای پیام

کد N602832