استقبال حزب‌الله‌ لبنان از آمادگی سعد حریری برای مذاکرات

حزب‌الله لبنان

حزب‌الله لبنان مواضع اخیر سعد حریری را درباره مذاکرات با این حزب مثبت خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، منابع آگاه اعلام کردند: دیدگاه‌های سعد حریری، رهبر جریان المستقبل در خصوص مساله مذاکرات به مواضع حزب‌الله در این خصوص نزدیک است.

منابع افزود: توپ در حال حاضر در زمین نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان به عنوان میانجی‌گر این مذاکرات قرار دارد تا دستور کاری را برای این مذاکرات تدوین کند.

منابع عنوان داشتند: مسائلی که در مورد آن بحث خواهد شد، در رابطه با شراکت سیاسی در قدرت است که سعد حریری آنها را تعیین کرده و آن عبارت است از مساله ریاست‌جمهوری، تشکیل دولت جدید، قانون انتخابات و انتخابات پارلمانی.

منابع تصریح کردند: در خصوص دیگر اختلاف مانند سلاح حزب‌الله، مشارکت نیروهای آن در سوریه و مساله گردان‌های مقاومت و دیگر موضوعات مذاکره هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.

منابع افزودند: این مذاکرات به نوبه خود مفید است حتی اگر نتیجه آن حل و فصل نهایی نباشد و طرف‌ها فقط حل‌ و فصل‌های موقت دست یابند.

منابع عنوان داشتند: طرفین نادر حریری، مشاور سعد حریری و حسین الخلیل، معاون دبیرکل حزب‌الله را معرفی کردند تا این افراد ریاست مذاکرات آتی را بر عهده داشته باشند.

پیشتر حریری در مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد که تمایل دارد مذاکرات جدی با حزب‌الله جهت انتخاب رئیس‌جمهوری انتخابات پارلمانی صورت بگیرد.

انتهای پیام

کد N602824