دیدار سفیر ایران در عربستان با امیر ریاض

سیاسی

حسین صادقی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی با امیر ترکی عبدالله بن عبدالعزیز امیر ریاض دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین صادقی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی در دیدار با امیر ترکی عبدالله بن عبدالعزیز امیر ریاض، مسائل مورد اهتمام طرفین و راه های توسعه روابط ایران و عربستان در زمینه های مختلف را مورد بررسی و تبادل نظر قرار داد.

صادقی در این دیدار اولویت سیاست خارجی کشورمان را بهبود روابط با همسایگان برشمرد و بر اهمیت تحرک در روابط فیمابین و اتخاذ گامهای عملی در جهت توسعه و گسترش مناسبات در تمامی زمینه ها، و ضرورت بهره برداری از ظرفیت های سیاسی و اقتصادی دو کشور بمنظور گسترش همکاری های دو جانبه، منطقه ای و بین المللی تأکید کرد.

سفیر کشورمان در ریاض همچنین با اشاره به خطر افزایش فعالیت گروه های تروریستی در منطقه، اظهار داشت: گروه های افراطی ازجمله داعش با کشتار مردم بی گناه، به دنبال ارائه چهره غیرواقعی و خشن از اسلام هستند.

امیر ترکی بن عبدالله نیز در این دیدار با استقبال از سیاست و راهبرد بهبود روابط بین کشورهای همسایه، اظهار داشت: ما برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه ای قائل هستیم و معتقدیم از تقویت مناسبات ایران و عربستان بر اساس منافع مشترک، علاوه بر دو کشور، همه منطقه و جهان اسلام نیز منتفع خواهند شد.