محمود عباس: موفقیت ائتلاف ضد داعش در گرو حل مساله فلسطین است

آفريقا,فلسطين

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن اعلام پایبندی نسبت به ادامه تلاش‌های خود به‌ منظور برقراری امنیت در فلسطین اعلام کرد که حل مساله فلسطین بهانه را از دست تندروها می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق‌الاوسط، محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین طی دیدار خود با جاکوب زوما، رییس‌جمهور آفریقای جنوبی اعلام کرد: برای این‌که ائتلاف در مقابله با داعش پیروز شود اول باید مساله فلسطین که هفت ماه است به طور معلق مانده حل شود. حل مساله فلسطین بهانه را از دست تندروها می‌گیرد و در رهایی از افراط گرایی دینی و تروریسم نقش دارد.

محمود عباس ضمن مخالفت دوباره با تروریسم و کشتار شهروندان غیرنظامی از سوی هر طرف اعلام کرد: ما مخالف تبدیل نزاع منطقه به یک نزاع دینی هستیم.

محمود عباس ضمن قدردانی از تلاش‌های جاکوب زوما برای جلب حمایت بین‌المللی از مردم فلسطین، از تمام کشورهای دوست و سران تاثیرگذار در جهان خواست تا به‌ منظور برقراری هرچه سریع‌تر صلح و امنیت در فلسطین وارد عمل شوند.

محمود عباس همچنین بر تلاش‌ها برای رفتن به شورای امنیت به منظور تعیین سقف زمانی مشخص برای پایان دادن به اشغال رژیم صهیونیستی و توقف شهرک‌سازی‌ها تاکید کرد.

از سوی دیگر، رییس جمهور آفریقای جنوبی ضمن تاکید بر حمایت کشورش از مردم فلسطین اعلام کرد که کشورش از طریق آماده کردن قاره آفریقا برای حمایت از فلسطین تمام تلاش خود را خواهد کرد.

وی ضمن درخواست دوباره از رژیم صهیونیستی برای متوقف ساختن شهرک‌سازی اعلام کرد: تنها راه برقراری صلح دائم انجام مذاکرات شفاف و صادقانه میان طرفین فلسطینی و اسرائیلی است و آفریقای جنوبی برای ارائه هرگونه کمکی آماده است.

انتهای پیام

کد N601302