آقا پلیس جنجالی، برای اولین بار در تلویزیون ظاهر شد

فرگوسن در ایالت میسوری آمریکا اگرچه الهتاب روز آغاز دور تازه درگیری ها را ندارد اما همچنان شاهد رویارویی پلیس و معترضانی است که تبرئه یک پلیس سفیدپوست از اتهام قتل عمد نوجوانی سیاهپوست را منصفانه نمی دانند.

آقا پلیس جنجالی، برای اولین بار در تلویزیون ظاهر شدفرگوسن در ایالت میسوری آمریکا اگرچه الهتاب روز آغاز دور تازه درگیری ها را ندارد اما همچنان شاهد رویارویی پلیس و معترضانی است که تبرئه یک پلیس سفیدپوست از اتهام قتل عمد نوجوانی سیاهپوست را منصفانه نمی دانند.

   

 

 به گزارش وب سایت شبکه خبری یورنیوز، همزمان با ادامه تنش و ناآرامی ها، باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده بار دیگر در واکنش به رای دادگاه و حوادث پس از آن، اعتراض خشونت آمیز در فرگوسن را نکوهید و با منتقدان تبعیض نژادی همدردی کرد.

وی گفت:«من با کسانی که فکر می کنند اتفاق فرگوسن بهانه ای است برای خشونت ورزی هیچ همدردی ندارم، همدردی با آنهایی که محل زندگی خود را ویران می کنند. اما با اکثریت قریب به اتفاق افرادی که ناامیدند و از مشاهده این که شاید به برخی از اجتماعات و افراد نگاهها و رفتارهای نابرابر روا داشته می شود رنج می برند، من با آنها همدردم و می فهمشان.»

از سوی دیگر، دارن ویلسون، مامور پلیسی که تابستان امسال مایکل براون ۱۸ ساله را با شلیک گلوله کشت، برای اولین بار در مصاحبه ای یک ساعته در شبکه خبری ای بی سی آمریکا حاضر شد.

ویلسون در توضیح و توجیه این که در دفاع از خود مجبور به شلیک شده است گفت مایکل بطرفم آمد و با لحنی نامناسب درب خودرو را به شدت کوبید و وقتی که تلاش می کردم او را دور کنم دوباره در خودرو را به شدت به رویم کوبید و بعد به من زل زد.

وی مایکل را در لحظه درگیری با او نوجوانی «تنومند و زورمند» و با «لحنی نامناسب» توصیف کرد که گویی به سراغ یکی از گشتی گیران بنام حرفه ای (هالک هوگان) آمده بوده است. مایکل براون در لحظه ای که آقای ویلسون به او شلیک کرد هیچ سلاحی همراه نداشته است.

بدنبال رای هیئت منصفه و منع تعقیب قضایی دارن ویلسون، معترضان خشمگین در فرگوسن به خیابانها ریختند، دهها ساختمان را به آتش کشیدند و با پلیس درگیر شدند.

52261

کد N599832