آنجلینا جولی: ناکامی رهبری جهانی به بحران سوریه منجر شده است

سوريه,آمريكا

آنجلینا جولی ناکامی در رهبری جهانی را عامل بحران انسانی در سوریه دانست و گفت، اگر احساس کند ورودش به صحنه سیاست باعث تغییراتی می‌شود، ممکن است دست به این کار بزند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، آنجلینا جولی، بازیگر و کارگردان هالیوودی افزود: اقدامات صورت گرفته در سوریه از جانب جامعه بین‌الملل خوب است اما کافی نیست. اما رهبران جامعه بین‌الملل آنچنان که باید برای مقابله با این بحران فعال نبوده‌اند.

وی در پاسخ به اینکه درباره پرداختن به مساله بحران سوریه توسط باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا چه فکری می‌کند، گفت: من درباره این مساله به قضاوت یا انتقاد نمی‌پردازم. تعداد افرادی که در این ناآرامی مجبور به ترک خانه و حتی کشور خود شده‌اند بیشتر از زمان جنگ جهانی دوم است. ما برای مقابله با این بحران نیازمند به کار گرفتن تمام توان خود هستیم.

جولی که به عنوان سفیر صلح سازمان ملل نیز فعالیت دارد، افزود: رهبران تمام کشورها و حتی نهادها و سازمان‌هایی چون سازمان‌ ملل باید مسئول مقابله و پایان دادن به این بحران باشند و راهکاری را برای بهبود اوضاع بیابند.

وی در پاسخ به اینکه نظرش درباره حضور یک زن در کاخ سفید و تصدی سمت ریاست جمهوری آمریکا توسط یک زن چیست، گفت: رهبر خوب بودن ربطی به زن یا مرد بودن ندارد. آنچه که به واقع نیاز است، رهبری خوب است. عقیده من درباره اینکه هیلاری کلینتون، رئیس جمهوری آتی آمریکا شود این است که همانند سایر رای دهندگان در انتظار دستورالعمل و چارچوب کاری‌ای هستم که او می‌خواهد ارایه کند.

انتهای پیام

کد N599649