استفاده تبلیغاتی داعش از فیلم‌های مستهجن

یک سایت وابسته به گروه تروریستی داعش با انتشار تصاویری مستهجن مدعی شد نظامیان خارجی (غربی) در سوریه و عراق به زنان مسلمان سوری تجاوز می‌کنند.

به گزارش ایسنا، عصر ایران به نقل از روزنامه "ایندپندنت" بریتانیا نوشت: داعش که در تبلیغات گمراه‌کننده اینترنتی مهارت بالایی دارد، با استفاده از تصاویر مستهجن، در خبری مدعی شد نظامیان غربی به زنان مسلمان سوری و عراقی تجاوز می‌کنند.

این خبر با واکنش صفحه توییتر وزارت خارجه آمریکا مواجه شد و این وزارتخانه با دروغین دانستن این تصویر اعلام کرد که تصاویر منتشر شده از یک فیلم مستهجن (PORN) مجارستانی گرفته شده است.

برخی کاربران نیز زیر واکنش توییتری وزارت خارجه آمریکا، این موضوع را دستمایه طنز قرار داده و پرسیده‌اند: مگر وزارت خارجه آمریکا فیلم‌های مستهجن مجارستانی تماشا می‌کند؟

داعش در هفته‌های اخیر همزمان با شکست‌های پیاپی در جبهه‌های جنگ از کوبانی و بیجی گرفته تا منطقه سعدیه در استان دیالی (مرز با ایران) به تیلیغات گمراه‌کننده اینترنتی و خشونت‌ورزی‌های خود افزوده است.

این گروه روز گذشته اعلام کرد سه زن جاسوس را در شهر موصل تیرباران کرده است. داعش دو روز پیش نیز با انتشار یک ویدئو در شهر رقه سوریه تصاویر تیرباران 4 سرباز به گروگان گرفته شده ارتش سوریه را به نمایش گذاشت.

همزمان ناظران از عراق خبر می‌دهند که ارتش عراق به همراه نیروهای پیشمرگه کُرد خود را برای نبرد سرنوشت‌ساز با تروریست‌های داعش و بازپس‌گیری شهر موصل از این گروه تروریستی آماده می‌کنند.

داعش هم‌اکنون تمرکز خود را بر روی تصرف شهر رمادی مرکز استان الانبار در غرب عراق قرار داده است و در روزهای گذشته حملات خود را برای تصرف این شهر افزایش داده است.

انتهای پیام

کد N599473