واکنش مجمع فرهنگی انقلاب اسلامی افغانستان؛

"ایجاد مرکز ملک عبدالله در کابل مخالف منافع ملی افغانستان است"

مجمع فرهنگی انقلاب اسلامی افغانستان اعلام کرد: هدف عربستان از تاسیس مرکز اسلامی ملک عبدالله در کابل دست یابی به اهداف سیاسی دراز مدت خویش است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) مجمع فرهنگی انقلاب اسلامی افغانستان ایجاد مرکز اسلامی به نام "ملک عبدالله" از سوی دولت عربستان سعودی در کابل را طی بیانیه‌ای محکوم کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

وَمَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ ۖوَاللَّهُخَیرُالماکِرینَ

مجمع فرهنگی انقلاب اسلامی افغانستان ایجاد مرکز اسلامی به نام "ملک عبدالله" از سوی دولت عربستان سعودی در کابل پناهگاه و لانه‌ای امنی برای تروریست‌ها و گروههای تندرو و افراطی می‌داند و معتقد است که چنین مکانی هرگز برای تدریس و تعلیم آموزه‌های اسلامی نبوده و در پشت آن افکار و اندیشه، اغراض و خواسته‌های سیاسی نهفته است.

دولت عربستان سعودی همواره از گروههای تکفیری، سلفی وهابی و تروریستی مانند طالبان، القاعده، بوکوحرام، الشباب، داعش و جماعت اسلامی و دهها گروه افراطی حمایت مالی و پشتیبانی سیاسی کرده است که برای جهانیان روشن و معلوم است.

مجمع فرهنگی انقلاب اسلامی افغانستان ایجاد مرکز اسلامی به نام ملک عبدالله از سوی دولت عربستان سعودی در مرکز شهر کابل آن هم با نظارت آن کشور را مغایر و مخالف منافع ملی افغانستان می‌داند و باور دارد که عربستان به دنبال اهداف سیاسی دراز مدت خویش دست به ایجاد چنین مرکزی زده است. در گذشته نیز سفارت عربستان در کابل به طور غیر مستقیم در ایجاد، تمویل و تأمین دهها باب مدرسه برای طالبان تروریست در شمال، شرق و غرب افغانستان اقدام کرده است که نمونه بارز آن مدرسه‌ای با گنجایش 250 نفر در بخش کرزوان ولایت فاریاب است که اخیراً علاوه بر قریدار، قریه، چندین تن از پلیس ملی کشور را به شهادت رسانده و در نهایت هم از سوی مردم بسته شد.

در پایان بیانیه مجمع فرهنگی انقلاب اسلامی افغانستان آمده است: مردم افغانستان حمایت‌های همه جانبه مالی، سیاسی و رسمیت دادن گروه طالبان از سوی عربستان سعودی را فراموش نکرده و جنگ‌ها و قتل عام مردم بی دفاع در شمالی، بامیان و مزارشریف به دست گروه سفاک و وحشی طالبان را هم از خاطر نبرده‌اند. مجمع فرهنگی انقلاب اسلامی افغانستان بار دیگر تأکید می‌کند ایجاد مرکزی اسلامی ملک عبدالله در شهر کابل به نفع مردم افغانستان نبوده ضرر و زیان آن از منفعت‌اش بیشتر است و از دولت جمهوری اسلامی افغانستان می‌خواهد در این زمینه تجدید نظر نمایند.

انتهای پیام

کد N599472