رئیس جمهور/1/: رای اعتماد پیوند بسیار مبارکی را بین مجلس و دولت به وجود می‌آورد

رئیس جمهور در صحن علنی مجلس از وزرای سابق پیشنهادی وزارتخانه علوم و تحقیقات و فناوری تشکر و ابراز امیدواری کرد که آنها در مناصب و مسئولیت‌های دیگر برای مردم عزیز کشورمان ادای وظیفه کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی که در مجلس شورای اسلامی و در دفاع از وزیر پیشنهادی علوم تحقیقات و فناوری محمد فرهادی، با گرامیداشت دهم آذر ماه و سلام و درود بر روح همه شهیدان مجلس به ویژه شهید مدرس گفت: مجلس شورای اسلامی از آغاز پیروزی انقلاب تا به امروز در ادوار مختلف بار سنگین قانونگذاری و نظارت،دموکراسی و پیگیری برای اجرای قانون، تصویب لوایح بسیار مهم و سرنوشت ساز طرح‌های بسیار مهم، قوانین مربوط به برنامه پنج ساله، بودجه سالانه و همچنین رای اعتماد به وزرا در ادوار مختلف را بر دوش کشیده است.

وی افزود: رای اعتماد پیوند بسیار مبارکی را بین مجلس و دولت به وجود می‌آورد و وزرای ماتنها از حمایت دولت برخوردار نیستند. وزیر زمانی وارد وزارتخانه می‌شود که تایید ورای مثبت نمایندگان را به همراه داشته باشد.

رئیس جمهور در ادامه خاطر نشان کرد: همه امور و کارهایی که بر دوش مجلس شورای اسلامی از جمله حراست از مرزهاست از اهمیت برخوردار است چنانچه هر گونه تغییر در مرزها با رای بسیار بالای مجلس شورای اسلامی امکان پذیر است و همچنین قراردادها و مسائل مهمی که به عنوان قرارداد بین ایران و کشورهای مختلف منعقد می شود حتی دادن وام‌های بلاعوض و دیگر اموری که قانون اساسی از آنهایاد کرده بردوش مجلس شورای اسلامی است.

روحانی گفت: فرصت نیست والا من اشاره می‌کردم به این موضوع که از اول مجلس تا به امروز در تمام موارد حساس مجلس شورای اسلامی رسالت ووظیفه‌ی بسیار مهم خود را در قبال ملت بهعنوان نمایندگان مردم به خوبی ایفا کرده است و این مجلس هم ان‌شاءالله تا پایان این مسیر را ادامه خواهد داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه ثمره این مجالس کشوری در مسیر قانون و مقررات و مردم سالاری دینی و استحکام قوای سه گانه، تحت هدایت‌های مقام معظم رهبری و در نهایت ساختن قدرت بزرگ ملی در برابر رقبا و یا دشمنان است ادامه داد:امیدوارم روز به روز عظمت مجلس و نمایندگان مجلس و توفیقات شما نمایندگان برای خدمت به مردم شریف ایران بیشتر و بیشتر شود.

وی با اشاره به حضورش برای دفاع از وزیر پیشنهادی علوم گفت: امروز برای پنجمین بار خدمت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی رسیدم تا وزیر پیشنهادی برای وزارت‌خانه بسیار مهم علوم، تحقیقات و فناوری را خدمت شما معرفی کنم و در این راستا از همه کاندیداهای سابق و وزرای پیشنهادی سابق که قبول زحمت کردند و به مجلس شورای اسلامی آمدند و توانستند رای 70 یا 79 نماینده را در کنار خود داشته باشند اگرچه نتوانستند رای اکثریت نمایندگان را کسب کنند تشکر یم‌کنم. چرا که آنها برای رضایت خدا خود را آماده کردند.

روحانی ادامه داد: مقداری سخت است به مجلس آمدن و پشت تریبون قرار گرفتن و مخالف و موافق شنیدن را و گاهی برای خود طرف و خانواده‌اش مشکلاتی را ایجاد می‌کند. اما آنها برای انجام وظیفه آمدند و من از آنها سپاسگزاری می کنم و امیدوارم در مناصب و مسئولیت‌های دیگر برای مردم عزیز کشورمان ادای وظیفه کنند.

ادامه دارد

کد N598837