انتقاد پاپ فرانسیس از سیاست‌های اتحادیه اروپا

مقر پارلمان اتحادیه اروپا در شهر استراسبورگ فرانسه شاهد حضور پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پاپ فرانسیس در بازدید از پارلمان اتحادیه اروپا خواستار تدوین برنامه‌ای برای مهاجرت در قاره سبز شد.

وی در سخنانی با اشاره به مرگ هزاران مهاجر غیرقانونی طی سال های اخیر در مسیر رساندن خود به اروپا گفت: ما نمی توانیم اجازه دهیم که دریای مدیترانه به یک گورستان بزرگ بدل شود.

پاپ فرانسیس در ادامه گفت: اروپا قادر خواهد بود که با مشکلات مربوط به مهاجرت رو در رو شود؛ تنها در صورتی که بتواند به روشنی هویت فرهنگی خود را حفظ کند.

رهبر کاتولیک‌های جهان سران اتحادیه اروپا را به تصویب قوانین مناسبی که ضمن تامین حقوق شهروندان اروپا، مهاجران را نیز بپذیرد، ترغیب کرد و اقدام علیه دلایل مهاجرت به جای مشغول شدن به عواقب آن را برای حل این مشکل موثر دانست.

پاپ در ادامه سفر به استراسبورگ در میان اعضای شورای اروپا نیز حاضر شد و درباره لزوم برقراری صلح در جهان سخنرانی کرد.

رهبر کاتولیک‌های جهان با حضور بی‌سابقه در مقر شورای اروپا، سیاست‌های اتحادیه اروپا را در مسائل مختلف به باد انتقاد گرفت.

پاپ فرانسیس در نطق خود در میان دولتمردان و سیاستمداران اروپایی در شورای اروپا ضمن انتقاد از سیاست های غلط در این منطقه، خواهان تجدید نظر در بسیاری از تصمیم‌ها شد. رهبر کاتولیک‌های جهان خواهان انعطاف‌پذیری کشورهای اروپایی در پذیرش مهاجران شد و گفت: اروپا خسته و بدبین است.

انتهای پیام

کد N598727