تذکر کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی قرائت شد؛

درخواست توضیح از رییس‌جمهور برای علت لغو بورسیه فرزندان شاهد

مجلس,ایلنا,تذکر,بورسیه

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی تذکری خطاب به رئیس‌جمهوری خواستار توضیح علت لغو بورسیه تعدادی از فرزندان شاهد شدند که گفته می شود در روند تحصیلی آنها هیچ مشکل قانونی وجود نداشته است.

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی تذکری خطاب به رئیس‌جمهوری خواستار توضیح علت لغو بورسیه تعدادی از فرزندان شاهد شدند که گفته می شود در روند تحصیلی آنها هیچ مشکل قانونی وجود نداشته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، حسین سبحانی‌نیا در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 4 آذر) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی وصول شده نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد که درخواست توضیح رییس جمهوری درباره علت لغو بورسیه فرزندان شاهد که مشکل قانونی نداشته اند مهمترین تذکر کتبی نمایندگان درنوبت عصر مجلس شورای اسلامی بود.

لاله افتخاری، زهرا طبیب‌زاده نوری، فاطمه آلیا، سید‌محمد بیاتیان، فرهاد بشیری و حسین سبحانی نیا نمایندگان تهران، بیجار، پاکدشت و نیشابور نمایندگانی بودند که در این تذکر به رئیس‌جمهور خواستار توضیح علت لغو بورسیه تعدادی از فرزندان شاهد و ایثار‌گر شده‌اند که در روند تحصیلی آنها هیچ مشکل قانونی‌ وجود نداشته است.

علاوه بر این فرهاد بشیری، نماینده پاکدشت در تذکری به وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار اقدام فوری برای ادامه بیمه هنرمندان و نویسندگان شد.

همچنین ایرج ندیمی، نماینده لاهیجان به وزیر ورزش جوانان و لزوم پیگیری و ارائه گزارش در مورد همکاری یا عدم همکاری وزارت جهاد کشاورزی در خصوص واگذاری اراضی ملی غیرکشاورزی جهت تامین زمین و اماکن کشاورزی و لزوم ارائه گزارش در مورد واسپاری درآمد‌های حاصل از اماکن ورزشی به ورزش همان شهرستان و لزوم ارائه گزارش جامع از پرداخت وجوه به ورزش حرفه‌ای و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لزوم ارائه گزارش در مورد عملکرد آن وزارتخانه در مورد نشر فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و شهادت در داخل و خارج از کشور و به رئیس‌جمهور لزوم ارائه گزارش توسط مسئولان فرهنگی در خصوص معرفی اسلام ناب محمدی سیره علمی و عملی حضرت امام (ره) و به وزیر بهداشت لزوم ارائه گزارش جامع در مورد سهم سلامت از محل مالیات بر ارزش افزوده را متذکر شد.

محمدمهدی زاهدی، نماینده کرمان نیز به وزرای ارتباطات به وزرای ارتباطات و فرهنگ ارشاد اسلامی لزوم برخورد قانونی با سایت‌ها و خبرگزاری‌هایی که به تخریب کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی از جمله کمیسیون‌های آموزش، تحقیقات و فناوری می‌پردازند شد.

علاوه بر او احمد امیرآبادی فراهانی،  نماینده قم در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی خواستار رسیدگی به مسئله برخورد با افرادی که در شرکت‌های دولتی با هیأت تحقیق و تفحص از وزارت صنعت در مورد واردات کالاهای استراتژیک همکاری کرده‌اند شد.

-علی ایرانپور، نماینده مبارکه نیز در تذکری به وزرای صنعت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشاورزی و اقتصاد خواستار توجه بیشتر در نحوه انتخاب اعضای هیأت‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری و مادر زیرمجموعه شرکت‌های سهام عدالت شصتا و شرکت‌های زیرمجموعه فولاد و ایمیدرو شد.

-محمد‌علی مددی نماینده مردم میانه در تذکری به وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد که علت اعمال سلیقه و سیاسی‌کاری در وزارت آموزش و پرورش چیست.

 

کد N598349