هفتمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی

ولایتی: بیداری اسلامی برخلاف تصور برخی متوقف نشده است

سیاسی

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: جهان اسلام و امت اسلامی هم‌چنان بیدار بوده و برخلاف تصور برخی بیداری اسلامی متوقف نشده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌علی اکبر ولایتی که عصر امروز در هفتمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی با حضور جمعی از اندیشمندان و علمای مسلمان و غیرمسلمان برگزار شد افزود: پس از شروع موج بیداری اسلامی در جهان اسلام و به ویژه جهان عرب با کسب اجازه از مقام معظم رهبری دبیر خانه مجمع جهانی بیداری اسلامی تاسیس شد و اولین مجمع عمومی آن نیز حدود 4 سال پیش تشکیل و مصوباتی از جمله تاسیس دبیرخانه مجمع جهانی بیداری اسلامی در تهران داشت.

او ادامه داد: این هفتمین‌بار است که اجلاس شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی تشکیل می‌شود و قرار است متناسب با شرایط و امکانات این اجلاس در فواصل نسبتا نزدیک برگزار شود و در همین راستا نیز امسال برای سومین‌بار شاهد برگزاری این نشست هستیم.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به اقدامات تروریستی گروه‌های تکفیری خاطرنشان کرد:‌ گروه‌های تکفیری و انحرافی با هدف ایجاد تفرقه و مخدوش کردن وجه جهان اسلام تشکیل شده‌اند و توحشی را از خود نشان می‌دهند که حتی در زمان حمله مغول‌ها به کشورهای اسلامی هم دیده نشده است.

وی ادامه داد: آن‌ها در ظاهر می‌گویند مسلمان هستند ولی هیچ گاه دین اسلام اجازه بریدن سر کودکان و زنان بی‌دفاع را نمی‌دهد. تنها به جرم این که آن‌ها غیرمسلمان هستند نمی‌توان چنین وحشی‌گری‌هایی را در قبال آن‌ها انجام داد.

ولایتی با تاکید بر این که گروه‌های تکفیری و تندرو برای مقابله با بیداری اسلامی ساخته شده‌اند افزود: بر خلاف تصور برخی جریان بیداری اسلامی فعال بوده و متوقف نشده است و با وجود این که گروه‌های تکفیری از سوی برخی کشورهای اسلامی هم‌چنان کمک مالی دریافت می‌کنند شاهد هستیم که مردم عراق، سوریه و یمن چطور با توکل به خدا و قدرت خویش در مقابل این گروه‌ها ایستاده‌اند و مقاومت می‌کنند.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت:‌ وضعیتی که امروز در منطقه ایجاد شده است قطعا از فرصت‌هایی است که جهان اسلام باید از آن استفاده کنند و تلاش کنند تا مساله اصلی جهان اسلام یعنی فلسطین را برای همیشه حل کنند.

ولایتی با اشاره به درگیری‌های اخیر میان رژیم صهیونیستی با فلسطینی‌ها تاکید کرد:‌ پس از مقاومت 51 روزه فلسطینی‌ها درغزه که با وجود تهاجم غربی و رژیم صهیونیستی صورت گرفت با جرأت می‌گویم که صهیونیست‌ها در این جریان شکست خورده‌اند.

او ادامه داد: ما به آن چه در ساحل غربی رخ می‌دهد افتخار می‌کنیم هم‌چنین مقاومت مردم فلسطین که باعث شد فشار برای حضور مردم هنگام نماز خواندن در مسجد الاقصی کاسته شود نیز باعث مباحات ماست. هم‌چنین امیدوار هستیم تا ساحل غربی هم مانند غزه مسلح شود تا از حقوق فلسطینی‌ها حمایت‌های لازم صورت پذیرد.

ولایتی با تاکید بر این که گروه‌های تکفیری تنها به دنبال ایجاد اسلام هراسی در جهان هستند افزود: چه کسی باور می‌کند یک عده که در مورد فلسطین هیچ موضع‌گیری نمی‌کنند و دست به کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع می‌زنند مسلمان باشند.

وی در پایان سخنانش در هفتمین نشست شورای عالی مجمع بیداری اسلامی گفت:‌ اگر همان‌طور که ما از شیعه و سنی،‌ حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی حمایت کردیم همه جهان اسلام از فلسطینی‌ها حمایت می‌کردند امروز دیگر موجودی نامشروع به نام رژیم صهیونیستی در فلسطین باقی نمی‌ماند و در همین راستا شورای عالی مجمع بیداری اسلامی تلاش می‌کند تا بتواند تمدن اسلامی را مجددا احیا کند و وحدت اسلامی را در مقابل ایجاد تفرقه بین مسلمانان برپا دارد.

انتهای پیام

کد N598325